A A A

Google zaprezentował nową funkcję aplikacji Arts & Culture

3 kwietnia 2020, 12:40
Od teraz na styl znanych malarzy przerobimy nie tylko selfie, ale też każdą dowolną fotografię.
Google zaprezentował nową funkcję aplikacji Arts & Culture

Google wypuścił interesującą aktualizację swojej aplikacji Arts & Culture. Program został rozszerzony o funkcję Art Transfer, która umożliwia przerabianie zdjęć z zastosowaniem tematycznych filtrów nawiązujących do stylu malarskiego słynnych artystów.

Co najważniejsze, aplikacja działa nie tylko w przypadku selfie, ale też dowolnego zdjęcia. Istotne jest też, że program nie przeszukuje gotowej bazy obrazów w celu dopasowania ich do fotografii, którą chce przerobić użytkownik – podczas transformacji zdjęć wykorzystywane są techniki uczenia maszynowego. Aplikacja sama „tworzy" obraz na bazie fotografii.

Firma już teraz zaimplementowała styl takich malarzy jak Edvard Munch, Jean-Michel Basquiat, Andy Warhol, Vincent van Gogh, Keith Haring, Frida Kahlo czy Leonardo da Vinci. W zależności od wyboru artysty różny jest stosowany algorytm – odnosi się to i do doboru kolorystyki, i metod nakładania tekstur.

Przetwarzanie zdjęć jest możliwe z poziomu aplikacji i nie wymaga połączenia z internetem. Nowe dzieło da się następnie zapisać w formacie GIF lub JPG, możliwe jest też przesłanie go do chmury.

Jeżeli jeszcze nie korzystacie z Arts & Culture, warto również wybrać się do zakładki z kolekcją dzieł najbardziej znanych malarzy oraz informacjami o nurtach w sztuce.

fot. KK (Plac Cibeles w Madrycie)


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto