A A A

Gra dla każdego

17 lutego 2021, 07:50
Microsoft ułatwia testowanie gier pod kątem ich dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
Gra dla każdego

Przemówią zainteresowani

Działający w Microsofcie zespół ds. dostępności gier przedstawił nową inicjatywę, która ma pomóc w tworzeniu oprogramowania przyjaznego graczom z niepełnosprawnościami.

 

Po prostu przyślij

Zespoły projektantów mają obecnie możliwość wysłania Microsoftowi własnego tytułu na Xboksa lub PC; koncern zajmie się przeanalizowaniem go pod kątem zgodności z wytycznymi XAG (Xbox Accessibility Guidelines). Zostały one opublikowane w 2020 roku i zawierają opis dobrych praktyk oraz zaleceń dotyczących tworzenia oprogramowania dostępnego dla wszystkich użytkowników.

W testach oprogramowania będą brały udział także gracze niepełnosprawni. W rezultacie zespoły projektantów otrzymają raporty zawierające opinie pochodzące z pierwszej ręki, nieprzetworzone przez nikogo, kto nie musi zmagać się z problemami wynikającymi np. z nieergonomicznego interfejsu.

Wykryte problemy będą wskazywane deweloperom; zostaną im też przekazane materiały takie jak zapis gry, zrzuty ekranowe i dodatkowe informacje, które pomagają zrozumieć, jaki element gry sprawia problem graczowi.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
DNA jako nośnik danych
6 grudnia 2021
Badacze twierdzą, że poczynili duże postępy w pracach nad przechowywaniem danych za pomocą kodu genetycznego.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto