A A A

HBO zhakowane – wyciekł scenariusz Gry o Tron

2 sierpnia 2017, 10:00
Richard Plepler, prezes HBO, ujawnił, że stacja padła ofiarą olbrzymiego ataku hakerskiego, w wyniku którego w niepożądane ręce trafiło 1,5 TB danych.
HBO zhakowane – wyciekł scenariusz Gry o Tron

Hakerzy pochwalili się zdobyczami w mediach i zapowiadają liczne wycieki dotyczące przebiegu fabuły seriali, a także opublikowanie skradzionych odcinków.

Chodzi przede wszystkim o seriale takie jak "Gracze" i "Pokój 104". Można spodziewać się również wycieków dotyczących "Gry o Tron", której fragment scenariusza również wykradziono. Atak jest określany mianem "największego w historii". Nie wiadomo, czy hakerzy chcą czegoś zamian za trzymanie danych w tajemnicy, ale pewne jest, że chcą sprawić wrażenie, jakby byli w posiadaniu dużej ilości ważnych plików, nie tylko tych wymienionych wyżej.

Piepler zapewnił, że firma pracuje nad odzyskaniem danych, złapaniem cyberprzestępców i zabezpieczeniem wszystkich pozostałych danych. HBO współpracuje już z organami ścigania i firmami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem.

To nie pierwszy tego typu problem HBO. Stacja stosunkowo często boryka się z wyciekami i atakami hakerskimi w różnej skali.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Bez mapy do celu
23 stycznia 2020
Facebook tak wytrenował sztuczną inteligencję, aby roboty mogły odnajdywać drogę bez korzystania z mapy.Wyprawa w głąb mózgu
23 stycznia 2020
Koncern Google publikuje największą do tej pory mapę połączeń mózgowych w wysokiej rozdzielczości.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto