A A A

HP Pro 3010 i HP Pro 3015 - komputery biurkowe od HP

13 listopada 2009, 13:38
HP Pro 3010 i HP Pro 3015 - komputery biurkowe od HP

Firma HP wprowadziła na rynek nowe komputery biurkowe: HP Pro 3010 i HP Pro 3015. Użytkownik może wybierać urządzenia z prcesorem AMD lub Intel, a w ofercie znalazł się także najnowszy system operacyjny Windows 7.

Komputery dostępne są w dwóch wersjach — z zajmującą niewiele miejsca obudową Small Form Factor i zapewniającą szerokie możliwości rozbudowy mikrowieżą. Komputery serii HP Pro 3000 obsługują 8 GB pamięci DDR3 SDRAM, dyski twarde SATA o pojemności od 160 do 500 GB oraz dodatkowy dysk twardy, wykorzystujący pełny potencjał funkcji tworzenia lustrzanych kopii danych w macierzy RAID w celu zapewnienia niezawodnej ochrony danych w czasie rzeczywistym.

Komputer HP Pro 3010 wyposażony jest w procesor Intel oraz wbudowaną kartę graficzną Intel 4500. Natomiast komputery biurkowe HP Pro 3015 wyposażone są w procesory AMD oraz wbudowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce 9100.

Komputery  wyposażone są w oprogramowanie Credential Manager, które przechowuje i chroni wszystkie hasła dostępu do serwisów internetowych, sieci i aplikacji obsługujących pojedyncze logowanie. Bezpieczeństwo świadczone przez McAfee Total Protection for Business zapewnia kompleksową ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami, ignorowanymi przez systemy antywirusowe i filtrujące adresy URL. Opcjonalną blokadę HP Business Security Lock można zamontować na tylnym panelu komputera w celu zabezpieczenia podzespołów przed kradzieżą.

Komputery serii HP Pro 3000 oferują rozwiązanie HP Power Manager. To aplikacja, integrująca wiele ustawień zasilania w jednym wygodnym narzędziu. Rozwiązanie HP Power Manager zapewnia raporty w czasie rzeczywistym na temat energii zużytej przez komputer i potencjalnych oszczędności, jakie przedsiębiorstwo może uzyskać z biegiem czasu.

Firma HP wprowadziła również na rynek monitor LCD HP Compaq LE1711, wyposażony w nową, energooszczędną matrycę, obniżającą koszty operacyjne małych i średnich przedsiębiorstw. Monitor dostępny jest z przekątną 17cali i spełnia najbardziej wymagające, światowe normy ochrony środowiska, w tym ENERGY STAR i TCO. Ponadto zawiera również 50 proc. mniej rtęci niż modele poprzedniej generacji, a zarówno matryca jak i obudowa zostały pozbawione chemicznych środków zmniejszających palność (BFR) i polichlorku winylu (PCW) uznawanych za szkodliwe dla zdrowia. Szyba ekranu nie zawiera arsenu.
Monitor HP LE1711 zapewnia obraz w rozdzielczości do 1280 x 1024, krótki czas reakcji 5 ms, współczynnik kontrastu 1000:1 oraz szeroki kąt widzenia 160 stopni.

HP Pro 3010 i 3015 są dostępne w sprzedaży od listopada w sugerowanych cenach detalicznych już od 1 199 zł netto.
Monitory HP LE1711  są dostępne w sprzedaży od 1 listopada. Zalecana cena detaliczna to  529 zł netto.


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto