A A A

Hakerskie włamanie do Czerwonego Krzyża

20 stycznia 2022, 14:55
Cyberatak na Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża spowodował przejęcie danych 515 tysięcy osób.
Hakerskie włamanie do Czerwonego Krzyża

Podwójnie poszkodowani

Wyjątkowo odrażające hakerskie włamanie dotknęło osoby, których sytuacja i bez tego jest często nie do pozazdroszczenia.

Do ataku doszło w Szwajcarii, a bezpośrednim poszkodowanym jest zewnętrzna firma, która współpracuje z charytatywną organizacją w zakresie przechowywania danych osób zaginionych, potrzebujących pomocy ze względu na ucieczkę przed konfliktami, katastrofami czy głodem.

„Atak na dane osób zaginionych jeszcze bardziej utrudnia znoszenie udręki i cierpienia rodzin. Wszyscy jesteśmy zbulwersowani i zakłopotani, że te humanitarne informacje padły łupem przestępców" – powiedział dyrektor generalny Czerwonego Krzyża Robert Mardini. „Ten cyberatak jeszcze bardziej naraża osoby, które już potrzebują pomocy humanitarnej", dodał.

Apel do przestępców

W wyniku ataku MKCK został zmuszony do wyłączenia systemów komputerowych stanowiących podstawę programu Restoring Family Links, który służy ponownmu zjednoczeniu członków rodzin rozdzielonych konfliktem, katastrofą lub migracją.

Przedstawiciel Czerwonego Krzyża wezwał włamywaczy do nieudostępniania, niehandlowania i niewykorzystywania wykradzionych danych osób, które i tak już potrzebują pomocy.

fot. Wikipedia

 


Sebastian Nanasik
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto