A A A

Hakerzy interesują się szczepionką na Covid-19

16 listopada 2020, 14:30
Microsoft przestrzega przed wzmożoną aktywnością cyberprzestępców.
Hakerzy interesują się szczepionką na Covid-19

Droga do końca

Wielu ludzi upatruje w opracowaniu szczepionki na Covid-19 szansy na powrót do rzeczywistości, z którą pożegnaliśmy się wiele miesięcy temu. Opracowanie własnej szczepionki zapowiedział już m.in. koncerny farmaceutyczne Pfizer i Sanofi, a badania prowadzą też inne państwa.

 

Liczne włamania

Microsoft informuje o wzmożonej aktywności hakerów z Korei Północnej i Rosji, związanej z wspomnianym specyfikiem. Firma mówi o próbach ataków na bazy danych siedmiu różnych koncernów farmaceutycznych, mających na celu wykraść zgromadzone przez nie wyniki badań nad szczepionką. Rosja oficjalnie zaprzeczyła tym doniesieniom.

Najczęstszą metodą ataków są próby uzyskania dostępu do baz danych poprzez podszywanie się pod pracowników WHO. Próbowano też metody „brute force”, polegającej na wyszukiwaniu poprawnego hasła metodą prób i błędów. Choć większość ataków była nieskuteczna, zdaniem firmy nie wszystkie zabezpieczenia okazały się szczelne. Nie wiadomo jednak, jakie dane konkretnie trafiły w ręce włamywaczy. Microsoft zaoferował pomoc przy wzmocnieniu zabezpieczeń cennych materiałów.

Fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Startuje Amazon.pl
27 stycznia 2021
Potentat w branży handlu elektronicznego uruchamia polską wersję serwisu.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto