A A A

Hakerzy zaatakowali ośrodki leczenia uzależnień

15 grudnia 2021, 12:00
Sieć ośrodków leczenia uzależnień w Stanach Zjednoczonych zaatakowana przez cyberprzestępców.
Hakerzy zaatakowali ośrodki leczenia uzależnień

Ransomware w placówce medycznej

Behavioural Health Group (BHG) to jedna z największych w USA sieci leczenia uzależnień od opioidów. Grupa w zeszłym tygodniu została zaatakowana przez hakerów, co zmusiło kierownictwo sieci do czasowego wyłączenia niektórych systemów informatycznych. Spowodowało to zakłócenia w prowadzeniu terapii ambulatoryjnej osób korzystających z programów leczniczych.

BHG ma ponad 80 placówek w 17 stanach. Programy leczenia uzależnień opierają się na podawaniu chorym dawek metadonu lub suboksonu według określonego harmonogramu. Wskutek ataku i wyłączenia systemów IT pojawiło się wiele zakłóceń w procesie leczenia. Pacjenci nie mogli m.in. otrzymać recept na środki lecznicze, które przyjmują w domu.

Chociaż ze względu na prowadzone dochodzenie grupa BHG odmówiła podania dokładnych informacji o ataku, serwis BleepingComputer napisał, że najprawdopodobniej chodzi o atak ransomware.

Przedstawiciele BHG oświadczyli: „Behavioural Health Group bada incydent bezpieczeństwa, który wpłynął na działanie systemów IT. Po wystąpieniu zdarzenia, z ostrożności wyłączyliśmy niektóre systemy i rozpoczęliśmy dokładne dochodzenie z udziałem ekspertów ds. bezpieczeństwa informacji".

fot. TheDigitalArtist – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto