A A A

Holograficzne połączenie video w technologii 5G

28 listopada 2017, 12:00
Firma HUAWEI i NTT DOCOMO zaprezentowali pierwszy punkt dostępowy CPE (Customer-premises equipment) w technologii 5G mmWave. Podczas demonstracji nawiązano przy użyciu tej technologii holograficzne połączenie video.
Holograficzne połączenie video w technologii 5G

W zaprezentowanym rozwiązaniu wykorzystana została sieć i stacje bazowe 5G, technologia 5G mmWave CPEs oraz sieć end-to-end 5G, które zostały dostarczone przez firmę Huawei. Do prezentacji użyto także gogli Microsoft HoloLens. Uzyskane w przy użyciu tych rozwiązań holograficzne połączenie video wyróżniało się imponującą głębią i płynnym obrazem bez zakłóceń, a także wyraźnym połączeniem głosowym.

Użyty punkt dostępu 5G mmWave CPE jest jedną z najnowszych innowacji firmy Huawei. Jest to pierwszy na rynku produkt pozwalający operatorom badać usługi 5G Fixed Wireless Access (FWA) przekraczające 2 Gbit/s wewnętrznej szybkości, która jest zdecydowania większa niż w telefonii stacjonarnej.

Technologia ta umożliwia uzyskanie stabilnego szerokopasmowego połączenia holograficznego bez opóźnień transmisji, zapewniając doskonałe wrażenia z usług połączeń video w sieciach 5G. Co ważne, uzyskany punkt dostępu o tak wysokim poziomie integracji jest w tym momencie najmniejszym na rynku produktem 5G mmWave CPE. Jego jednostka wewnętrzna ma objętość około trzech litrów, dzięki czemu łatwo można ją dopasować do istniejących już punktów.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Indie zakazały aplikacji TikTok
21 kwietnia 2019
Indyjski rząd nakazał Apple oraz Google zbanować aplikację TikTok w swoich sklepach z aplikacjami. Powód? Wykorzystywanie jej przez dzieci i...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto