A A A

Holograficzne połączenie video w technologii 5G

28 listopada 2017, 12:00
Firma HUAWEI i NTT DOCOMO zaprezentowali pierwszy punkt dostępowy CPE (Customer-premises equipment) w technologii 5G mmWave. Podczas demonstracji nawiązano przy użyciu tej technologii holograficzne połączenie video.
Holograficzne połączenie video w technologii 5G

W zaprezentowanym rozwiązaniu wykorzystana została sieć i stacje bazowe 5G, technologia 5G mmWave CPEs oraz sieć end-to-end 5G, które zostały dostarczone przez firmę Huawei. Do prezentacji użyto także gogli Microsoft HoloLens. Uzyskane w przy użyciu tych rozwiązań holograficzne połączenie video wyróżniało się imponującą głębią i płynnym obrazem bez zakłóceń, a także wyraźnym połączeniem głosowym.

Użyty punkt dostępu 5G mmWave CPE jest jedną z najnowszych innowacji firmy Huawei. Jest to pierwszy na rynku produkt pozwalający operatorom badać usługi 5G Fixed Wireless Access (FWA) przekraczające 2 Gbit/s wewnętrznej szybkości, która jest zdecydowania większa niż w telefonii stacjonarnej.

Technologia ta umożliwia uzyskanie stabilnego szerokopasmowego połączenia holograficznego bez opóźnień transmisji, zapewniając doskonałe wrażenia z usług połączeń video w sieciach 5G. Co ważne, uzyskany punkt dostępu o tak wysokim poziomie integracji jest w tym momencie najmniejszym na rynku produktem 5G mmWave CPE. Jego jednostka wewnętrzna ma objętość około trzech litrów, dzięki czemu łatwo można ją dopasować do istniejących już punktów.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto