A A A

Huawei będzie zarabiać na patentach dla sieci 5G

17 marca 2021, 16:40
Pomimo wykluczenia, koncern i tak zarobi na sieci nowej generacji.
Huawei będzie zarabiać na patentach dla sieci 5G

Prawo patentowe

Choć wydawało się, że po ustąpieniu Donalda Trumpa ze stanowiska prezydenta USA firmy takie jak Huawei będą mogły spodziewać się poluzowania restrykcji, Joe Biden szybko pozbawił je wątpliwości. Administracja nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych ponownie uderzyła w spółkę, zaostrzając przepisy dotyczące obecnych licencji handlowych. Niedozwolone stało się dostarczanie Chinom przez amerykańskie firmy komponentów potrzebnych do budowy urządzeń sieci 5G. Mowa tu o półprzewodnikach, akumulatorach oraz antenach.

 

Kontrargumenty

Huawei nie pozostaje jednak dłużne i zapowiada, że już wkrótce zacznie pobierać dodatkowe opłaty z tytułu własności intelektualnej od firm korzystających z ich patentów. Szef działu własności intelektualnej spółki zapowiedział, że koncern spodziewa się z tego tytułu przychodów rzędu 1,3 miliarda dolarów. Producent deklaruje jednak, że nie chce pobierać zbyt dużych opłat.

Obecnie przychód z jednego telefonu używającego opracowanych przez Huawei rozwiązań to jednorazowo płatne 2,5 dolara. Wysokość spodziewanych wpływów wynika po prostu z liczby patentów oraz korzystających z nich firm. Chińska spółka jest liderem, jeżeli chodzi o liczbę autorskich konstrukcji związanych z siecią 5G.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Tagi: prawo, Huawei, 5G
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościCzterosilnikowy Cybertruck Tesli
7 grudnia 2021
Elon Musk poinformował na Twitterze, że Cybertruck pojawi się w wersji z czterema silnikami napędzającymi niezależnie każde z kół.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto