A A A

Huawei stworzy swoją odpowiedź na Androida?

24 maja 2019, 09:20
Coraz więcej wskazuje na to, że Huawei rozpoczyna wdrażanie "planu B" i wprowadzi na globalny rynek smartfony ze swoim systemem operacyjnym.
Huawei stworzy swoją odpowiedź na Androida?

W marcu 2019 roku Richard Yu udzielił wywiadu serwisowi "Die Welt". Szef Huaweia twierdził, iż producent posiada specjalny, rozwijany od dawna alternatywny system, który mógłby zastąpić Androida w razie problemów.

Obecna sytuacja na linii USA-Huawei, a co za tym idzie, m.in. zablokowanie dostępu do usług Google w połowie sierpnia, to odpowiedni moment na wyciągnięcie asa z rękawa.

OS Huaweia będzie w stanie działać wraz z aplikacjami przeznaczonymi domyślnie dla Androida. Samo oprogramowanie ma działać również około 60 proc. szybciej w porównaniu do systemu proponowanego przez Google. Huawei dalej może swobodnie korzystać ze wszystkich rozwiązań typu open-source.

 

 


PC Format
Tagi: Huawei, Honor
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Co planują twórcy Snapchata?
18 września 2019
Komunikator stracił wielu użytkowników po tym, jak Facebook skopiował funkcje Snapchata do swojej aplikacji. Twórcy narzędzia nie poddali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto