A A A

Huawei znika z Wielkiej Brytanii

1 grudnia 2020, 08:00
Od 2023 roku w brytyjskim operatorom nie będzie wolno używać sprzętu chińskiego koncernu w kluczowych częściach sieci.
Huawei znika z Wielkiej Brytanii

Harmonogram wymiany

Brytyjskie władze przedstawiły plan usuwania elementów infrastruktury telekomunikacyjnej pochodzących od tzw. dostawców wysokiego ryzyka.

 

Krok po kroku

Ministerstwo Kultury, Mediów i Sportu uzupełniły zarządzenia, które zakazywały operatorom sieci bezprzewodowych nabywać nowy sprzęt koncernu Huawei już od początku 2021 roku i usunąć istniejące już elementy tej firmy do końca roku 2027.

Od końca marca 2021 roku zakazane będzie korzystanie w sieciach z usług świadczonych przez chińskiego potentata, z wyłączeniem specjalistycznych prac konserwacyjnych związanych ze sprzętem nabytym od Huawei wcześniej. Dodatkowo, od końca września operatorom nie będzie wolno instalować nowego sprzętu Huwaei, nawet jeśli został on nabyty przed zakończeniem bieżącego roku.

Operatorzy mają zakaz używania sprzętu Huawei w głównych częściach sieci po 28 stycznia 2023 roku. Do tego czasu elementy infrastruktury chińskiego producenta mają zniknąć z tych części sieci telekomunikacyjnych, które są zlokalizowane w miejscach „istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego". Od tego samego dnia w brytyjskich sieciach 5G obecność sprzętu Huawei nie może przekraczać 35 procent.

W celu ułatwienia operatorom wypełnienia luki po sprzęcie koncernu Huawei ministerstwo zamierza dofinansować ich kwotą 250 milionów funtów.

fot. Mohamed Hassan – Pixabay


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto