A A A

IBM stworzył najmniejszy komputer na świecie

21 marca 2018, 06:00
Na konferencji IBM Think 2018 zaprezentowano rekordowo mały komputer. Ciężko go zauważyć bez mikroskopu.
IBM stworzył najmniejszy komputer na świecie

Płytka ma wymiary 1 x 1 mm, a więc jest mniejsza od ziarenka soli. Jest to pełnoprawny, działający komputer, który bazuje na architekturze x86, co oznacza, że jego wydajność jest porównywalna do komputerów z lat 90.. Mimo to, przedstawiciele IBM zapewniają, że to wystarczy, aby układ zarządzał prostymi urządzeniami, a nawet realizował prymitywne operacje oparte o sztuczną inteligencję.

Twórcy zapowiedzieli, że zamierzają rozwijać mikroskopijne komputery, a ich wydajność będzie systematycznie rosła. Co ważne. wyprodukowanie tego typu sprzętu kosztuje mniej niż 10 centów.

Zgodnie z zapowiedziami, wynalazek może posłużyć do systemów w technologii blockchain i już niedługo zostanie "wbudowany w urządzenia codziennego użytku".


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto