A A A

Intel może współpracować z Huawei

22 września 2020, 11:30
Amerykański producent półprzewodników otrzymał zezwolenie na zaopatrywanie chińskiego potentata.
Intel może współpracować z Huawei

Chipy pojadą do Chin

Władze USA wydały zezwolenie na sprzedaż wybranych produktów Intela koncernowi Huawei. Podzespoły te są wykorzystywane m.in. do budowy komputerów przenośnych.

 

Bo zostaliście w tyle

Chiński potentat telekomunikacyjny, założony w 1987 roku przez byłego inżyniera Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, stale utrzymuje, że nie dostarcza danych wywiadowczych władzom Państwa Środka ani nie prowadzi wywiadu gospodarczego na własną rękę.

Oskarżenia takie, wysuwane przez amerykański rząd i skutkujące nakładaniem kolejnych ograniczeń eksportowych na przedsiębiorstwa współpracujące z Huawei wynikają z faktu, że USA pozostają w tyle w dziedzinie technologii 5G – utrzymują przedstawiciele chińskiego koncernu. Oczernianie Huawei ma służyć wyłącznie utrudnianiu firmie prowadzenia dsziałalnści produkcyjnej.

 

Kolejka wnioskodawców

W ubiegłym tygodniu do Departamentu Handlu USA wpłynął wniosek firmy Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) o udzielenie zgody na sprzedaż produktów koncernowi Huawei. Kontrolowane częściowo przez chiński rząd przedsiębiorstwo SMIC wytwarza układy scalone korzystając z amerykańskich urządzeń. O podobne licencje ubiegają się również firmy Macronix, Micron, Qualcomm, Samsung i SK Hynix.

fot. Intel


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto