A A A

Intel może współpracować z Huawei

22 września 2020, 11:30
Amerykański producent półprzewodników otrzymał zezwolenie na zaopatrywanie chińskiego potentata.
Intel może współpracować z Huawei

Chipy pojadą do Chin

Władze USA wydały zezwolenie na sprzedaż wybranych produktów Intela koncernowi Huawei. Podzespoły te są wykorzystywane m.in. do budowy komputerów przenośnych.

 

Bo zostaliście w tyle

Chiński potentat telekomunikacyjny, założony w 1987 roku przez byłego inżyniera Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, stale utrzymuje, że nie dostarcza danych wywiadowczych władzom Państwa Środka ani nie prowadzi wywiadu gospodarczego na własną rękę.

Oskarżenia takie, wysuwane przez amerykański rząd i skutkujące nakładaniem kolejnych ograniczeń eksportowych na przedsiębiorstwa współpracujące z Huawei wynikają z faktu, że USA pozostają w tyle w dziedzinie technologii 5G – utrzymują przedstawiciele chińskiego koncernu. Oczernianie Huawei ma służyć wyłącznie utrudnianiu firmie prowadzenia dsziałalnści produkcyjnej.

 

Kolejka wnioskodawców

W ubiegłym tygodniu do Departamentu Handlu USA wpłynął wniosek firmy Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) o udzielenie zgody na sprzedaż produktów koncernowi Huawei. Kontrolowane częściowo przez chiński rząd przedsiębiorstwo SMIC wytwarza układy scalone korzystając z amerykańskich urządzeń. O podobne licencje ubiegają się również firmy Macronix, Micron, Qualcomm, Samsung i SK Hynix.

fot. Intel


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto