A A A

Intel sięga po pomoc w produkcji procesorów

29 lipca 2020, 11:30
Napięty harmonogram Intela powoduje zaskakujące ruchy producenta.
Intel sięga po pomoc w produkcji procesorów

Plan awaryjny Intela

Ostatni raport finansowy Intela pokazał, że producent ma problem z dotrzymaniem zapowiadanych terminów produkcji procesorów w nowych litografiach. Aby wypełnić harmonogram, firma stworzyła plan awaryjny.

Według ujawnionych informacji jednym z punktów planu jest skorzystanie z płytek innej firmy do produkcji procesorów w procesie 6 nm. Intel miał podjąć współpracę z TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.). Jak podaje „Commercial Times", Intel zamówił 180 tys. płytek w TSMC, żeby wyprodukować z nich procesor w litografii 6 nm. Nie wiadomo, jaka będzie sytuacja z kolejnymi zapowiadanymi produktami, np. opóźnionym chipem 7 nm.

 

Zmiany w Intelu: 5 sektorów

Intel ogłosił też zmiany w swojej strukturze działania. Grupę TCSG (Technology, Systems Architecture, and Client Group) podzielił na 5 oddzielnych sektorów: rozwój technologii, produkcja i operacje, inżynieria projektowania, architektura, oprogramowanie i grafika oraz łańcuch dostaw. Nowa struktura już obowiązuje.

Ogłoszenie zmiany pojawiło się wraz z informacją o tym, że 3 sierpnia br. z firmy odejdzie dr Murthy Renduchintala, dyrektor techniczny i prezes grupy TSCG od listopada 2015 r. Nowe sektory podlegać będą bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Intela.

fot. Bruno/Germany – Pixabay

 


Barbara Blaczkowska
Tagi: Intel
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto