A A A

Inteligentne okulary TCL – powiew świeżości

25 czerwca 2021, 11:00
To nie są kolejne okulary rzeczywistości rozszerzonej. Raczej przenośne ekrany kinowe.
Inteligentne okulary TCL – powiew świeżości

TCL NXTWEAR G Wearable Display Glasses

Podczas tegorocznych prezentacji w ramach TCL Mobile World Congress firma TCL pokazała między innymi inteligentne okulary TCL NXTWEAR G. Określiła je jako przenośne kino dla miłośników filmów, wciągający świat dla graczy bądź prywatną przestrzeń w domu, pracy lub podróży.

Okulary łączą w sobie dwa ekrany Sony FHD Micro OLED wysokiej rozdzielczości (1080p), które emulują 140-calowy wyświetlacz o proporcjach 16:9. Mają też sportowe głośniki stereo. Sprzęt wyświetla obraz ze współdzielonych ekranów innych urządzeń (telewizorów, laptopów, tabletów), z którymi łączy się z wykorzystaniem mechanizmu plug-and-play.

Okulary mają konstrukcję otwartą, dzięki czemu zapewniają widzenie peryferyjne – użytkownik z jednej strony ma przed oczami obraz, który akurat wybrał sobie do oglądania, z drugiej jednak nie traci kontaktu z otoczeniem.

Sprzęt nie ma baterii wymagających ładowania, bo podłączane jest do innego urządzenia z portem USB-C. Jak podaje producent, NXTWEAR G to okulary kompatybilne z ponad 100 smartfonami, hybrydowymi urządzeniami typu dwa w jednym i laptopami wszystkich głównych producentów.

Takie przenośne kino będzie sprzedawane w Australii od przyszłego miesiąca; stopniowo pojawi się także w innych wybranych regionach.

fot. YouTube/TCL


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto