A A A

Internet Rzeczy z platformą Arduino

29 października 2020, 07:00
Katalog zestawów składających się na rodzinę Arduino powiększył się o pakiet Oplà IoT.
Internet Rzeczy z platformą Arduino

Jak zwykle bez lutowania

Zespół projektu Arduino opracował zestaw służący do budowy elementów Internetu Rzeczy (IoT) wykorzystywanych w inteligentnych domach.

 

MKR WiFi 1010 plus czujniki

Zestaw noszący nazwę Oplà IoT pozwala skonstruować osiem systemów kontrolowanych za pomocą smartfona. Na liście projektów znajdują się m.in.: zdalnie sterowane światła, personalizowana stacja pogodowa, systemy alarmowe i monitorujące domowe rośliny oraz układ zarządzający termostatem. Nabywca otrzymuje tez roczną subskrypcję planu Arduino Create Maker, pozwalającego przechowywać w chmurze 250 szkiców (programów) napisanych na platformę Arduino, a także korzystać bez ograniczeń czasowych z kompilatora online.

Zestaw bazuje na płytce MKR WiFi 1010 i zawiera kolorowy wyświetlacz OLED, czujniki wilgoci, temperatury i ruchu, pojemnościowe przyciski dotykowe oraz akcesoria pomocnicze (takie jak kable). Podobnie jak w przypadku większości projektów Arduino, do zbudowania układów nie jest niezbędna umiejętność lutowania

Kosztujący 99 euro zestaw Oplà IoT można zamawiać na platformie Arduino Store.

fot. Arduino


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto