A A A

Kolejne pogłoski o płatnym Twitterze

17 maja 2021, 08:10
Na platformie mikroblogowej mogą pojawić się funkcje takie jak cofnięcie opublikowanej wiadomości.
Kolejne pogłoski o płatnym Twitterze

Zapłać za kasowanie

Jane Wong, która zajmuje się analizowaniem aplikacji Twittera, poinformowała o możliwym pojawieniu się usługi nazwanej Twitter Blue – pozwalałaby ona za opłatą skorzystać z pewnych udogodnień.

 

Warstwowe dodatki

Zdaniem Wong za „błękitnego Twittera" będzie trzeba zapłacić miesięcznie 2,99 dolara. W zamian za to użytkownik otrzyma do dyspozycji funkcję cofnięcia opublikowanej wiadomości oraz tzw. kolekcje (Collections) złożone z ulubionych zakładek. Te ostatnie można będzie udostępniać obserwującym.


Badaczka aplikacji utrzymuje ponadto, że Twitter zamierza zastosować model warstwowej subskrypcji dodatkowych funkcji. Liczba udogodnień zależałaby w takim przypadku od wysokości opłaty.

O ewentualnym pojawieniu się opłat na Twitterze dało się słyszeć już w ubiegłym roku. Przed dwoma tygodniami serwis nabył platformę Scroll, dzięki której można korzystać z usługi odpłatnego usuwania reklam z materiałów prezentowanych subskrybentom.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto