A A A

Kompaktowa ofensywa Nikona

4 sierpnia 2009, 12:41
Nie tak dawno informowaliśmy o dwóch nowych lustrzankach firmy Nikon, ale japońska firma nie poprzestała na tych dwóch premierach i poinformowała o włączeniu do swojej oferty handlowej czterech nowych modeli aparatów kompaktowych.
Kompaktowa ofensywa Nikona

Pierwszy z nowych kompaktów Nikona to model COOLPIX S1000pj. Elementem szczególnie wyróżniającym ten akurat aparat jest wbudowany... projektor multimedialny, umożliwiający rzutowanie wykonanych aparatem i przechowywanych w jego pamięci zdjęć na dowolną powierzchnię. Rzutowany obraz może mieć rozmiar od ok. 5 do aż 40 cali (czyli ok. 1 m przekątnej). Sterowanie odtwarzaniem zdjęć poprzez wbudowany projektor ułatwia dołączany do aparatu pilot zdalnego sterowania. S1000pj wyposażono ponadto w matrycę o rozdzielczości 12,1 mln pikseli (efektywnie) i 5-krotny zoom optyczny. Podgląd zdjęć oraz kadrowanie ułatwia wbudowany monitor o przekątnej 2,7 cala.

Nikon COOLPIX S1000pj - pierwszy na świecie aparat kompaktowy z wbudowanym projektorem

Kolejną nowością jest model COOLPIX S70. W tym aparacie innowacją jest zastosowanie dotykowego ekranu z funkcją rozpoznawania wielu punktów dotyku (multitouch). Dotykowy ekran umożliwia nie tylko nawigowanie wbudowanym w aparat menu. Użytkownik może także za pośrednictwem tego ekranu ustawiać ostrość oraz wyzwalać migawkę. Ekran Organic EL ma przekątną 3,5 cala i rozdzielczość 288 tys. pikseli. Rozmiar matrycy oraz krotność zoomu są takie same jak w przypadku modelu S1000pj. Producent zachwala możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości HD.

Nikon COOLPIX S70

Trzecim kompaktem będącym nowością w ofercie Nikona jest COOLPIX S640. Parametry dotyczące matrycy oraz zoomu są podobne jak w przypadku dwóch wyżej opisanych modeli. Podgląd i kadrowanie fotografii ułatwia wbudowany (niedotykowy) ekran o przekątnej 2,7 cala. Tym, co wyróżnia ten model, jest szybkość działania – krótki czas uruchamiania i szybki czas reakcji autofokusu. Zgodnie z informacją producenta jest to najszybszy aparat z serii COOLPIX. Na uwagę zasługuje także bardzo wysoka, jak na aparat kompaktowy, czułość do ISO 6400. Takie parametry umożliwiają wykonywanie zdjęć nawet w bardzo słabych warunkach oświetleniowych.

Nikon COOLPIX S640

Ostatni z wprowadzonych do oferty aparatów kompaktowych – Nikon COOLPIX S570 – to wg producenta "elegancki i prosty w obsłudze kompakt w cienkiej obudowie", co można interpretować jako aparat pozbawiony szczególnie innowacyjnych funkcji, ale za to tańszy od poprzedników (ceny poszczególnych modeli nie zostały jeszcze ujawnione). Podkreślana przez producenta "elegancja" to kwestia gustu – zdjęcie poniżej. Aparat ten wyposażono również w 5-krotny zoom, a także minimalnie mniejszą 12-megapikselową matrycę.

Nikon COOLPIX S570

Źródło: Nikon Polska, informacja prasowa


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto