A A A

Koniec apki MSQRD

16 marca 2020, 13:15
Facebook kończy działanie aplikacji umożliwiającej nakładanie masek na zdjęcie twarzy.
Koniec apki MSQRD

MSQRD to aplikacja, która w 2016 r. była jedną z najchętniej pobieranych. Wykorzystuje ona rzeczywistość rozszerzoną (AR), aby umożliwić nakładanie różnego rodzaju masek na zdjęcia i filmy selfie w czasie rzeczywistym.

Cztery lata temu Facebook zdecydował się przejąć program. Zamiast jednak rozwijać apkę, co prawdopodobnie było jednym z warunków przejęcia, tylko dodał do niej kilka funkcji w pierwszych miesiącach posiadania programu. W rzeczywistości wykorzystał zastosowane w nim rozwiązania na własny użytek. Po paru latach stagnacji, kiedy zainteresowanie apką znacznie spadło, Facebook zdecydował się teraz zakończyć jej działanie.

Aplikacja przestanie być aktywna 13 kwietnia br. – zarówno na Androidzie, jak i iOS-ie. Koncern Zuckerberga wydał oświadczenie, w którym podkreśla, że MSQRD stanowił filar rozwoju mediów społecznościowych w kierunku wykorzystywania AR do celów, jakie dzisiaj znamy. Podkreślono także, że filtry działające w MSQRD są dostępne już we wszystkich innych apkach, i to w bardziej rozwiniętej i zaawansowanej formie; umożliwiają nawet tworzenie własnych nakładek.

fot. Google Play


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto