A A A

Konsola KFC... naprawdę powstanie

23 grudnia 2020, 15:40
Okazuje się, że żart z czerwca wcale żartem nie jest.
Konsola KFC... naprawdę powstanie

Konsola smażąca kurczaki

Choć wydawało się przez długi czas, że projekt nowej konsoli autorstwa sieci fastfoodów KFC to zwykły kawał, okazuje się, że sprzęt... naprawdę powstaje. W jaki sposób sprzedający smażone kurczaki potentat chce zagrozić Sony i Microsoftowi?

Tak naprawdę to w żaden, bo KFConsole to po prostu pecet zamknięty w nietypowej, stylizowanej na kubełek obudowie. Za jego wnętrze odpowiadają Intel, Asus, Cooler Master oraz Seagate, czyli dostawcy podzespołów. Konstrukcja to zmodyfikowany komputerek NUC 9 Extreme autorstwa Intela. W środku znajdziemy jednak nieobecne w pierwowzorze dysk SSD o pojemności 1 TB oraz grafikę RTX 2070 Mini.

 

Dla oka i dla brzucha

Oprócz obsługi ray tracingu, producent zaserwował jeszcze jedną, dla odmiany związaną już z działalnością KFC, funkcjonalność. W obudowie pojawi się specjalna komora, w której będziemy mogli przechowywać np. zamówione w restauracji jedzenie. W ten sposób wydzielające się podczas pracy komputera ciepło zostanie spożytkowane na utrzymanie temperatury przekąsek.

Wygląda zatem na to, że firma cały czas mówiła o projekcie w pełni poważnie. Pomimo to cena KFConsole i data premiery nie zostały jeszcze ujawnione. Cóż, wygląda jednak na to, że kiedyś w jakiejś choćby mocno limitowanej formie konsola trafi jednak do sprzedaży. Smacznego!

fot. KFC


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto