A A A

Kontroler Microsoftu dla smartfonów i tabletów

10 lipca 2019, 15:50
Microsoft zarejestrował patent na nowy kontroler do Xboksa, który ułatwi grę na urządzeniach przenośnych.
Kontroler Microsoftu dla smartfonów i tabletów

Firma pracuje nad rozszerzeniem możliwości grania w tytuły z Xboksa na pośrednictwem streamingu. Zapowiedziany przez giganta z Redmond Project xCloud ma rywalizować z usługą Google Stadia.

Umożliwia on uruchamianie gier z konsoli również na smartfonach czy tabletach. Serwis Windowscentral wspomina też o nowym kontrolerze, który ma wyeliminować problem mało precyzyjnego sterowania dotykiem. Microsoft zarejestrował wczoraj patent na specjalnego pada.

Ma on działać podobnie jak Joy-Cony do konsoli Nintendo Switch. Będzie można rozdzielić go na dwie części i zamocować po obu stronach smartfona lub tabletu lub połączyć w jedną całość. Microsoft pracował już nad tego typu sprzętem w 2014 roku i miał wrócić do tego projektu tuż po sukcesie ostatniej konsoli Nintendo.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy spodziewać się oficjalnego potwierdzenia tego projektu.

fot. FPO

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.


Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto