A A A

LEDowe efekty

24 stycznia 2012, 09:11
LEDowe efekty

Impakt –dystrybutor akcesoriów gamingowych w Polsce wprowadził na rynek system lamp amBX marki Mad Catz Cyborg dedykowany fanom elektronicznej rozrywki.

Dwie specjalnie skonstruowane lampy LED, których czas pracy wynosi ponad 20 000 godzin, umożliwiają wyświetlanie 16 mln kolorów. System amBX sprzężony jest z grą bądź filmem w ten sposób aby emitować kolory odpowiadające bieżącej scenerii podczas gry. Kreacja światłem jest tak interesująca, że potrafi „oddać chwilę” koncentracji kiedy nasz wirtualny bohater oddaje strzały z broni.

Ciekawym pomysłem może być odpowiednia konfiguracja większej ilości lamp. Rozmieszczając je wokół siebie, można ustawić oświetlenie, które odpowiada elementom świetlnym w grze. Na przykład przejście obok pochodni wiszącej na ścianie lochu w grze i czując w tym samym czasie światło padające na twarz może naprawdę podkręcić atmosferę i poczuć jakby gra toczyła się w rzeczywistym świecie. Szczególnie ciekawy efekt możemy osiągnąć gdy mamy do dyspozycji gry w standardzie Direct3D, które amBC również wspiera.

System lamp umiejscowiony za ekranem monitora bądź telewizora transmituje barwy dominujące podczas gry, filmu czy nawet słuchania muzyki . W ten sposób użytkownik odczuwa optyczne wrażenie poszerzenia pola ekranu, co przy odpowiedniej wizualizacji audio potęguje także wrażenia słuchowe. Moc emitowanego światła jest na poziomie 100 lumenów, a zużycie energii to jedynie 2 W na lampę.

 

Dodatkowo efekt świateł pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu poprzez rozłożenie koloru i światła poza wyświetlany monitor. Lampy są zasilane przed dedykowany zasilacz i podłącza się je bezpośrednio do komputera przez kable USB. (video).

Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją, a cena detaliczna sugerowana przez importera – Impakt, wynosi 492 zł

Cechy produktu:

- 2 lampy w zestawie

- zużycie energii to jedynie 2W / lampę

- przewód USB o długości 3m

- siła emitowanego światła na poziomie 100 lumenów

- wsparcie oraz kompatybilność z grami wspieranymi przez standard Direct 3D

- wizualizacja odtwarzanej muzyki


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto