A A A

LEGO chce bawić i uczyć

4 września 2019, 13:50
LEGO wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodszego pokolenia i oferuje nowy zestaw, w którym łączy zabawę słynnymi klockami z nauką podstaw programowania.
LEGO chce bawić i uczyć

Zabawa klockami nigdy się nie nudzi, a co dopiero, gdy z klocków można skonstruować interaktywne roboty. Równowaga jest kluczem do prawidłowego rozwoju dziecka, a zapewnienie pociechom rozwojowej zabawy, która połączy świat wirtualny i rzeczywisty, to odpowiedź na potrzeby młodszego pokolenia. Tak powstał zestaw LEGO pozwalający dzieciom świetnie się bawić, a przy tym kształtować zdolności rozwiązywania problemów. Nowa propozycja LEGO zapewne trafi w gusta także starszych odbiorców, ponieważ jest osadzona w świecie z sagi Gwiezdne Wojny i umożliwia wcielenie się w rolę dowódcy robotów.

LEGO Star Wars BOOST Dowódca droidów przenosi starszych i młodszych do odległej galaktyki, gdzie zostaną powitani przez roboty R2-D2 i GONKA oraz mysz. Interaktywnym zestawem można sterować za pomocą darmowej aplikacji. Po umieszczeniu w wybranym droidzie elementu Move Hub, sterowanego przez Bluetooth, robota można „ożywić" i wyruszyć z nim na pełne przygód misje. A będzie co robić, bo jest ich ponad 40! W trakcie zabawy trzeba m.in. budować narzędzia, broń, a także rozwiązywać zadania związane z konstruowaniem i pokonywaniem przeszkód. To nie tylko świetne wprowadzenie w świat inżynierii i robotyki, ale także okazja do zacieśniania rodzinnych więzi podczas wspólnej zabawy dorosłych i dzieci.

Zestaw LEGO składa się z 1177 klocków, czujnika koloru i odległości oraz elementów Interactive Motor i modułu sterującego (Move Hub). Z ich pomocą stworzyć można robota R2-D2 o własnej „osobowości" i unikatowych umiejętnościach. Droid emituje dźwięki z sagi Gwiezdne Wojny. Wybierając do "ożywienia" R2-D2, można np. pomagać w pilotowaniu myśliwca X-Wing. Zbudowanie i zaprogramowanie droida myszy, jednego z pasażerów Gwiezdnych Niszczycieli i Gwiazdy Śmierci umożliwi lokalizowanie Rebeliantów i dostarczanie wiadomości. Droid Gonk pozwoli bawić się wiele godzin podczas treningów na arenie. W komplecie znajdują się także inne ciekawe rekwizyty do zbudowania: katapulta, silniki rakietowe czy... miotacz ciastek.

Interaktywny gadżet STEM rozwija i bawi, pozwalając wcielić się w dowódcę i opanować podstawy programowania, a przy tym wpisuje się w nurt rozrywki przyszłości - płynnej zabawy umożliwiającej swobodne przechodzenie ze świata wirtualnego do rzeczywistości i na odwrót.

Nowa propozycja LEGO jest skierowana do dzieci powyżej ósmego roku życia.

fot. LEGO

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto