A A A

Laptop przyszłości według Intela

8 stycznia 2020, 11:00
Intel zaprezentował na CES 2020 17-calowe urządzenie z giętkim ekranem, sterowane gestami.
Laptop przyszłości według Intela

Firma zaprezentowała w Las Vegas prototyp tabletu Horseshoe Bend. Sprzęt faktycznie urzeka wizualnie zupełnie jak arizoński kanion o tej samej nazwie, a do tego przypomina wygiętą podkowę. Pomijając kwestie wizualne, Intel postarał się również w kwestii użytkowej. Koncepcja urządzenia opiera się na wykorzystaniu składanego ekranu oraz klawiatury wirtualnej. Obsługa ekranu może odbywać się za pomocą scrollowania stron palcem.

Laptop oparty jest na najnowszym procesorze Intela, Tiger Lake UP4, który będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku. Urządzenie pracuje na systemie Windows 10. Docelowo sprzęt miałby współpracować z Windows 10X, który jest projektowany specjalnie do pracy na takich urządzeniach. Duży wyginany ekran OLED ma aż 17,3 cala, do tego sprzęt obsługiwany jest za pomocą wirtualnej klawiatury ekranowej. Po złożeniu duży tablet zamienia się w 12,5-calowego laptopa. Można podłączyć do niego także bezprzewodowe klawisze. Laptop nie ma żadnego aktywnego chłodzenia..

Nie wiadomo, czy prototyp będzie rozwijany pod względem komercyjnym. Z prezentacji Intela na targach można wywnioskować, że koncern budując ten laptop miał raczej inny cel  – poszerzenie wiedzy o możliwościach wykorzystania ekranów giętkich oraz pracy z wirtualizacją komponentów.

fot. YouTube


 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto