A A A

Lenovo numerem pierwszym rynku PC

12 lipca 2013, 08:32
Lenovo numerem pierwszym rynku PC

Lenovo zostało numerem 1 na świecie wśród dostawców komputerów PC. Tak wynika z danych branżowych podanych 10 lipca przez firmy IDC i Gartner.

- Jesteśmy dumni z osiągnięcia przez Lenovo pozycji niekwestionowanego lidera światowego rynku PC i pragniemy podziękować za ten sukces klientom oraz pracownikom na całym świecie. Choć rynek komputerów PC jest obecnie wyjątkowo trudny, firmie Lenovo udało się nie tylko zwiększyć w nim udział, ale także konsekwentnie umacniać rentowność i wprowadzać coraz więcej innowacyjnych produktów we wszystkich segmentach. Walka o przywództwo na rynku PC będzie z różnymi wynikami trwać nadal. Jestem jednak przekonany, że na globalnym rynku komputerów PC pozostaje dużo miejsca na rentowny rozwój i przełomowe innowacje - powiedział Yang Yuanqing, prezes i dyrektor naczelny Lenovo.

W roku finansowym zakończonym 31 marca 2013 r. firma Lenovo uzyskała rekordowy udział w globalnym rynku komputerów PC. Firma rozwijała się szybciej niż rynek PC ogółem już 16. kwartał z rzędu, zajmując pierwszą pozycję na trzech z siedmiu największych rynków PC - w Chinach, Japonii i Niemczech — oraz osiągając dwucyfrowy udział w 39 krajach.

Ponad połowa przychodów Lenovo pochodzi obecnie spoza Chin. Firma odnotowała znaczący wzrost sprzedaży i przychodów, a jednocześnie znacznie zwiększyła rentowność w porównaniu z zeszłym rokiem — aż o 34 proc.

Firma Lenovo przyspieszyła wewnętrzne przekształcenia w celu zajęcia pozycji czołowego konkurenta w epoce PC Plus. Uzyskała udział w globalnym rynku inteligentnych urządzeń łączących się z Internetem na poziomie 5,9 proc. i tym samym została trzecim pod względem wielkości dostawcą. Firma zajmuje 2. miejsce w segmencie smartfonów i 2 miejsce w segmencie tabletów w Chinach, które są największym na świecie rynkiem PC+. Co więcej, ponad 10 proc. przychodów pochodzi obecnie z dynamicznie rozwijających się segmentów, takich jak smartfony i tablety.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościKomputer jako "człowiek roku"
9 lipca 2020
Tym razem kartką z pożółkłego kalendarza IT jest okładka czasopisma "Time", które w 1983 r. przyznało tytuł "człowieka roku"... maszynie.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto