A A A

Lenovo numerem pierwszym rynku PC

12 lipca 2013, 08:32
Lenovo numerem pierwszym rynku PC

Lenovo zostało numerem 1 na świecie wśród dostawców komputerów PC. Tak wynika z danych branżowych podanych 10 lipca przez firmy IDC i Gartner.

- Jesteśmy dumni z osiągnięcia przez Lenovo pozycji niekwestionowanego lidera światowego rynku PC i pragniemy podziękować za ten sukces klientom oraz pracownikom na całym świecie. Choć rynek komputerów PC jest obecnie wyjątkowo trudny, firmie Lenovo udało się nie tylko zwiększyć w nim udział, ale także konsekwentnie umacniać rentowność i wprowadzać coraz więcej innowacyjnych produktów we wszystkich segmentach. Walka o przywództwo na rynku PC będzie z różnymi wynikami trwać nadal. Jestem jednak przekonany, że na globalnym rynku komputerów PC pozostaje dużo miejsca na rentowny rozwój i przełomowe innowacje - powiedział Yang Yuanqing, prezes i dyrektor naczelny Lenovo.

W roku finansowym zakończonym 31 marca 2013 r. firma Lenovo uzyskała rekordowy udział w globalnym rynku komputerów PC. Firma rozwijała się szybciej niż rynek PC ogółem już 16. kwartał z rzędu, zajmując pierwszą pozycję na trzech z siedmiu największych rynków PC - w Chinach, Japonii i Niemczech — oraz osiągając dwucyfrowy udział w 39 krajach.

Ponad połowa przychodów Lenovo pochodzi obecnie spoza Chin. Firma odnotowała znaczący wzrost sprzedaży i przychodów, a jednocześnie znacznie zwiększyła rentowność w porównaniu z zeszłym rokiem — aż o 34 proc.

Firma Lenovo przyspieszyła wewnętrzne przekształcenia w celu zajęcia pozycji czołowego konkurenta w epoce PC Plus. Uzyskała udział w globalnym rynku inteligentnych urządzeń łączących się z Internetem na poziomie 5,9 proc. i tym samym została trzecim pod względem wielkości dostawcą. Firma zajmuje 2. miejsce w segmencie smartfonów i 2 miejsce w segmencie tabletów w Chinach, które są największym na świecie rynkiem PC+. Co więcej, ponad 10 proc. przychodów pochodzi obecnie z dynamicznie rozwijających się segmentów, takich jak smartfony i tablety.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościTwitter ma najgorsze filtry blokujące
14 listopada 2019
Badania IWF obnażają nieskuteczność filtrów Twittera. Prawie połowa szkodliwych dla dzieci treści rozpowszechniana jest za pośrednictwem...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto