A A A

Levandowski ukarany za przekazanie „tajemnic" Google'a

6 marca 2020, 15:00
Były inżynier należącego do Google'a startupu Waymo ogłasza bankructwo.
Levandowski ukarany za przekazanie „tajemnic

Aż 179 mln dolarów – tyle wynosi kara za kradzież tajemnic Google'a. Przekonał się o tym Anthony Levandowski, który po odejściu z należącego do koncernu startupu Waymo zaczął pracować nad autonomicznymi samochodami.

Po opuszczeniu firmy Levandowski założył spółkę Otto, która zajmowała się szeroko zakrojonymi badaniami z dziedziny „self-driving". Tajniki projektowania samojeżdżących pojazdów Levandowski wyniósł prawdopodobnie z Google'a. Kiedy w 2017 r. firmę Otto sprzedał Uberowi, przekazał tym samym tajne informacje jednemu z głównych konkurentów koncernu Google.

W związku z poczynaniami swojego byłego pracownika Google postanowiło wytoczyć proces – zarówno jemu, jak i Uberowi – i zażądać odszkodowania. Sąd zdecydował się na ukaranie Ubera za wykorzystywanie tajemnic konkurencyjnej firmy, a teraz dołączył do tego także prawomocny wniosek o nałożenie kary na Levandowskiego. Sąd uznał, że sprzedając firmę Otto, były pracownik Google'a naraził koncern na straty.

Levandowski musi w efekcie zapłacić gigantowi 179 mln dolarów odszkodowania. W związku z decyzją sądu ogłosił on bankructwo.

fot. Kristina Flour – Unsplash


Paula Jeziorska
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto