A A A

Levandowski ukarany za przekazanie „tajemnic" Google'a

6 marca 2020, 15:00
Były inżynier należącego do Google'a startupu Waymo ogłasza bankructwo.
Levandowski ukarany za przekazanie „tajemnic

Aż 179 mln dolarów – tyle wynosi kara za kradzież tajemnic Google'a. Przekonał się o tym Anthony Levandowski, który po odejściu z należącego do koncernu startupu Waymo zaczął pracować nad autonomicznymi samochodami.

Po opuszczeniu firmy Levandowski założył spółkę Otto, która zajmowała się szeroko zakrojonymi badaniami z dziedziny „self-driving". Tajniki projektowania samojeżdżących pojazdów Levandowski wyniósł prawdopodobnie z Google'a. Kiedy w 2017 r. firmę Otto sprzedał Uberowi, przekazał tym samym tajne informacje jednemu z głównych konkurentów koncernu Google.

W związku z poczynaniami swojego byłego pracownika Google postanowiło wytoczyć proces – zarówno jemu, jak i Uberowi – i zażądać odszkodowania. Sąd zdecydował się na ukaranie Ubera za wykorzystywanie tajemnic konkurencyjnej firmy, a teraz dołączył do tego także prawomocny wniosek o nałożenie kary na Levandowskiego. Sąd uznał, że sprzedając firmę Otto, były pracownik Google'a naraził koncern na straty.

Levandowski musi w efekcie zapłacić gigantowi 179 mln dolarów odszkodowania. W związku z decyzją sądu ogłosił on bankructwo.

fot. Kristina Flour – Unsplash


Paula Jeziorska
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto