A A A

MasterBox Q500L - niewielka obudowa z dużymi ambicjami

4 kwietnia 2019, 07:10
Marka Cooler Master zaprezentowała nietypową obudowę, która na pierwszy rzut wygląda jakby została stworzona dla płyt głównych mATX, a nie pełnowymiarowych ATX-ów. To okazuje się być mylące.
MasterBox Q500L - niewielka obudowa z dużymi ambicjami

Producent, by osiągnąć finalny efekt, musiał przearanżować tradycyjny układ elementów znany z większości obudów. Nie zobaczymy tu zasilacza na dolnym panelu, przy tylnej ściance - przeniesiono go dokładnie w przeciwne miejsce - przy górnej krawędzi i przedniej ściance, a więc w miejscu, w którym jeszcze całkiem niedawno spodziewalibyśmy się napędu optycznego. Położenie zasilacza może być w pewnym stopniu modyfikowane, ale zawsze w MasterBox Q500L znajduje się on z przodu. Umieszczany jest zresztą w specjalnej klatce pełniącej dwojaką funkcję: ułatwia montaż oraz osłania nieco zasilacz, także przed wzrokiem obserwatora.

Ten ma bowiem łatwy wgląd we wnętrze MasterBox'a Q500L dzięki przezroczystemu na całej powierzchni panelowi bocznemu. To cecha wielu współczesnych obudów, czego nie da się powiedzieć o konfigurowalnym panelu I/O. Z racji tego, że obudowa Cooler Master MasterBox Q500L jest przystosowana do pracy w wielu różnych położeniach, producent zdecydował się na możliwość przeniesienia panelu I/O, zawierającego m.in. dwa porty USB 3.0, w taki sposób, by ten zawsze był łatwo dostępny.

Dobra obudowa powinna ułatwiać skuteczne chłodzenie podzespołów i jak deklaruje producent, MasterBox Q500L spełnia tę rolę. Większa część powierzchni (panele: przedni, dolny, tylny, górny) jest tu perforowana, co ma ułatwiać przepływ powietrza. Ponadto możemy zamontować w nowej obudowie Cooler Mastera, pomimo jej niewielkich rozmiarów, aż pięć dużych wentylatorów. By wnętrze obudowy nie pokryło się kurzem, producent zastosował filtry montowane magnetycznie.

Obudowa Cooler Master MasterBox Q500L została wyceniona na 229 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto