A A A

Microsoft Edge już wkrótce w wersji mobilnej

9 października 2017, 14:15
Firma z Redmond testuje mobilną wersję swojej przeglądarki internetowej. Microsoft Edge już wkrótce zadebiutuje na systemach Android i iOS.
Microsoft Edge już wkrótce w wersji mobilnej

Microsoft Edge coraz lepiej radzi sobie na rynku przeglądarek desktopowych. Choć pod względem popularności do Chrome'a czy Mozilli wciąż daleko, użytkownicy cenią program za prostotę, szybkość działania i dobre radzenie sobie z zawartością HTML5. Firma z Redmond postanowiła więc pójść za ciosem i udostępnić mobilną wersję Edge'a.

Aplikacja ma umożliwiać pełną synchronizację z przeglądarką na komputerze. Będzie można kontynuować przeglądanie danych stron na urządzeniu mobilnym, korzystać z zapisanych na komputerze zakładek i posiadać dostęp do historii przeglądania. Microsoft zapowiada, że mobilny Edge będzie tak samo przejrzysty i szybki jak na komputerze. Aplikację można już testować zapisując się do programu Insider.

Wraz z zapowiedzią przeglądarki Microsoft Edge na Androida i iOS, Microsoft zaprezentował również całkowicie odmieniony Microsoft Launcher (wcześniej Arrow Launcher) na system od Google. Wersję Beta nakładki można już pobierać ze Sklepu Play.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto