A A A

Microsoft chce być bardziej eko

22 września 2020, 16:10
Tym razem gigant z Redmond zobowiązał się do zmniejszenia zużycia wody.
Microsoft chce być bardziej eko

Tryb oszczędzania

Firma na początku br. ogłosiła plany zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do 2030 r. Teraz Microsoft przedstawił swój pomysł na oszczędzanie wody. W tym celu chce zrealizować m.in. inwestycje związane z rekultywacją terenów podmokłych i usuwaniem nieprzepuszczalnych powierzchni, takich jak asfalt. Gigant z Redmond skoncentruje działania na silnie obciążonych zbiornikach wodnych w pobliżu swojej siedziby.

 

Woda z odzysku

W nowym kampusie firmy w Dolinie Krzemowej 100 proc. wody nieprzeznaczonej do picia będzie pochodziło z odzysku. Działa tam bowiem system zbierania wody deszczowej i oczyszczalnia ścieków. Dzięki nim można zaoszczędzić nawet 4,3 mln galonów wody pitnej rocznie (ponad 16 mln litrów). Woda z recyklingu będzie wykorzystywana również w innych kampusach Microsoftu. Firma zapewnia także, że wykorzysta swoją technologię, aby pomóc m.in. organizacjom pozarządowym lepiej zarządzać zużyciem wody.

 

Nowy trend

Nie tylko Microsoft, ale także Google wyznaczył sobie ambitne ekologiczne cele, jednak jak na razie tylko w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla. Skupienie się na wodzie jest nowym trendem. Facebook przecierał szlaki w tej dziedzinie, ponieważ w lipcu br. opublikował raport dotyczący zrównoważonego rozwoju. Poinformował w nim m.in. o tym, że będzie starał się odzyskiwać ok. 206 tys. metrów sześciennych wody rocznie.

fot Microsoft


Dominika Gorgosz
Tagi: microsoft
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto