A A A

Microsoft Defender trafi w przyszłości na Androida i iOS-a

21 lutego 2020, 15:50
Gigant z Redmond zdecydował się udostępnić swoje narzędzie antywirusowe na kolejne systemy.
Microsoft Defender trafi w przyszłości na Androida i iOS-a

Microsoft zamierza rzucić wyzwanie mobilnym aplikacjom antywirusowym. Firma dość niespodziewanie poinformowała, że instalująca się wraz z Windowsem 10 aplikacja antywirusowa Microsoft Defender już wkrótce... trafi na kolejne systemy.

Decyzja Microsoftu jest sporym zaskoczeniem, ale może wyjść na dobre użytkownikom. Defender zyskał wysokie oceny w testach antywirusowych prowadzonych przez serwis AV-Test – otrzymał łączną notę 17,5 pkt na 18 możliwych, aplikacja ma też regularnie aktualizowaną bazę wirusów.

Microsoft nie sprecyzował przy tym, kiedy narzędzie zostanie udostępnione użytkownikom. Na szczegółowe informacje nie będziemy jednak musieli długo czekać. Firma planuje zdradzić więcej szczegółów podczas targów RSA Conference poświęconych cyberbezpieczeństwu, które odbędą się 24–28 lutego br. w San Francisco.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto