A A A

Microsoft dodaje „nostalgiczne” tła do Teams

12 lipca 2021, 15:45
Grafiki przedstawiają m.in. pasjans i łąkę z Windowsa XP.
Microsoft dodaje „nostalgiczne” tła do Teams

Praktyczne obrazki

Microsoft zaprezentował nowe tła, które pojawią się w służącym do komunikacji i organizacji pracy programie Microsoft Teams. Grafiki będzie można umieścić podczas wideokonferencji „za" obrazem użytkownika pokazywanym przez kamerę – tak, by ukryć nieporządek w pokoju lub  uczynić spotkanie nieco ciekawszym. Upiększacze są już gotowe do pobrania z oficjalnej strony WWW Microsoftu.

Clippy, asystent w Office 97 (źródło: Microsoft)


Powrót legend

Nadchodzące tła nawiązują do klasyki Windowsa. Jest wśród nich legendarna już łąka z domyślnej tapety Windowsa XP (co prawda w nieco podrasowanej graficznie wersji), ekran pasjansa, klasyczny Paint i Spinacz. Tego ostatniego pamiętają zapewne jedynie najstarsi użytkownicy – wprowadzony w pakiecie Office 97 asystent miał w założeniu ułatwić korzystanie z zestawu narzędzi biurowych, w praktyce zaś zazwyczaj budził irytację swoją nachalnością i nieporadnością (aż do usunięcia go z programu w 2001 roku). Microsoft w komentarzu dotyczącym teł dosyć przekornie stwierdza, że być może Spinacz zwyczajnie wyprzedził swoje czasy i właśnie dlatego spotkał się z niezrozumieniem ze strony użytkowników.

fot. Microsoft


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto