A A A

Microsoft ocenzuruje wulgaryzmy w Xbox Live

16 października 2019, 15:20
Gracze Xbox Live zostaną „wypikani” podczas używania niecenzuralnych słów.
Microsoft ocenzuruje wulgaryzmy w Xbox Live

Microsoft chce zaprząc sztuczną inteligencję do walki z negatywnymi wypowiedziami na czacie głosowym Xboxa. Oprócz czterech filtrów wiadomości tekstowych, które od poniedziałku można kategoryzować według nasycenia wulgaryzmami (i po prostu nie wyświetlać tych, które są przesadnie „toksyczne”), Microsoft chce opracować algorytm bazujący na uczeniu maszynowym, który automatycznie „wypika” brzydkie słowa padające z ust graczy w trakcie prowadzenia czatów głosowych.

Narzędzie do wyłapywania wulgaryzmów ma działać analogicznie do cenzury telewizyjnej, kiedy to w programach na żywo transmitowany materiał jest na bieżąco poddawany „kontroli”, a negatywne frazy są od razu wychwytywane i wyciszane lub wycinane. W przypadku Xbox Live zamiast cenzorów wyłapywaniem bluzgów ma się zająć sztuczna inteligencja.

Przedstawiciel Microsoftu podkreśla jednak, że zachowane zostaną granice prywatności użytkowników. Proces wyciszania przekleństw będzie transparentny i dostosowany do potrzeb każdego gracza z jednoczesnym zachowaniem umiaru w „poziomie toksyczności” wymienianych wiadomości – zarówno tekstowych, jak i głosowych.

 

fot. Vitabello – Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto