A A A

Microsoft pokazuje Office 2019 i odświeżony Office 365

4 października 2018, 09:25
Microsoft Office 2019, oficjalnie zapowiedziany w ubiegłym roku podczas konferencji Microsoft Ignite, od dziś dostępny jest dla wszystkich użytkowników. Odświeżenia doczekają się również aplikacje Office 365.
Microsoft pokazuje Office 2019 i odświeżony Office 365

Office 2019 - co się zmieni?

W Office 2019 znajdą się tradycyjne już aplikacje, takie jak: Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote, ale również: Project, Visio, Access i Publisher. W nowej, odświeżonej wersji, niemal każda z nich otrzyma dodatkowe funkcje, wśród których znalazły się między innymi te, dotyczące Windows Ink, wsparcia pisma odręcznego czy modelowania 3D.

PowerPoint w Office 2019 skrojony został na miarę oczekiwań użytkowników. Wśród nowości wymienić należy możliwość umieszczania modeli 3D w klasycznej prezentacji. Udoskonalone zostały także funkcje związane z pismem odręcznym, związane z interfejsem Windows Ink. Pojawiły się także nowe efekty związane z czysto wizualną częścią tworzonych w aplikacjach Office materiałów. Kinowy efekt przejścia między slajdami zapewni funkcja Płynna Zmiana, z kolei do wyboru nawet najmniejszego fragmentu przyczyni się Zoom.

W nowościach dotyczących aplikacji Word nie sposób nie wspomnieć o funkcji tłumacza, z którą mieli okazję zapoznać się już użytkownicy Office 365. Istotnych zmian doczekał się także sam Excel, który został wzbogacony o możliwość tworzenia odświeżonych formuł i wykresów, a dzięki wykorzystaniu PowerPivot oraz PowerQuery - także o nowe możliwości analizy i wizualizacji danych.

Microsoft Office 365, czyli usługa, która jest zawsze na bieżąco

Office 365 to dzisiaj jeden z najpopularniejszych zestawów aplikacji do pracy biurowej na całym świecie, powszechnie wykorzystywany zarówno przez użytkowników, jak i firmy oraz szkoły. Jest on dostępny w 3 wariantach: Office 365 Personal, Office 365 Home oraz - nowość - Office 365 Business Premium. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj zmiana, do której doszło w Office 365 Home: teraz z licencji na ten produkt może korzystać nawet do 6 osób jednocześnie, na 5 urządzeniach. W poprzedniej odsłonie licencja w wersji Dla Użytkowników Domowych uprawniała do jednoczesnego korzystania z usługi przez 5 użytkowników. To nie koniec nowości: jeśli w naszym koncie Microsoft, w zakładce „Rodzinne" mamy skonfigurowaną funkcję umożliwiającą spersonalizowanie w niej członków rodziny korzystających z urządzeń na Windows 10, to subskrypcja nowego Office 365 automatycznie przypisze się do ich kont.

Office 365 to zestaw aplikacji do pracy biurowej, który Microsoft oferuje w modelu subskrypcyjnym, dzięki czemu są one cyklicznie wzbogacane o nowe funkcje, a użytkownik zawsze pracuje na ich najnowszych wersjach. Office 365 w nowej odsłonie oferuje klientom, którzy zdecydują się na wybór wersji Home lub Personal szczególne nowości w obrębie aplikacji Outlook. Popularna aplikacja do obsługi poczty e-mail zostanie wyposażona w specjalny filtr spamu, który nie dość, że uchroni skrzynkę użytkownika od niechcianych wiadomości automatycznie je usuwając, to w dodatku nie przepuści żadnych niepożądanych reklam. Kolejnym atutem nowego Outlooka jest jego pojemność: to ponad 50 GB miejsca na nasze wiadomości.

Biznes na miarę „Fortune 500"

Office 365 Business Premium już w samej nazwie nawiązuje do firm i naszpikowany jest narzędziami oraz usługami, które w szczególny sposób adresują potrzeby biznesu.

Nowy wersja Office 365 - Business Premium właśnie, skierowana jest do tych, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą lub małą i średnią firmę. Sektor małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce rozwija się coraz prężniej, a liczba osób, które zarejestrowały w kraju własną działalność, przekracza już 2 miliony.

Office 365 Business Premium oferuje szereg funkcjonalności, które sprawią, że niewielkie firmy, takie jak np. zakłady fryzjerskie, firmy usługowe, małe sklepy, będą mogły korzystać z narzędzi, do których dostęp mają największe koncerny i firmy znajdujące się w światowym rankingu „Fortune 500".

Mówimy tu o możliwości uzyskania przez sektor MŚP dostępu do takich samych narzędzi, z jakich korzystają największe firmy świata: Exchange, Skype dla Firm, OneDrive dla Firm; zapewniający zgodność z RODO, a w razie ewentualnego ataku hackerskiego zapewniający pełne bezpieczeństwo danych przejawiający się m. in. w tym, że odpowiedzialność za to co stanie się z informacjami przejmuje Microsoft, a nie poszczególna firma. Dodatkowo w pakiecie są także: SharePoint, Teams, Outlook Customer Manager (CRM) czy - to nowość - Bookings (aplikacja ułatwiająca planowanie wizyt i zarządzanie nimi). To jednak nie koniec nowości: użytkownicy Office 365 Business Premium otrzymują ponadto darmową domenę .com na jeden rok. Na odrębną uwagę zasługuje też wysoki wskaźnik SLA (czyli bezawaryjności działania usługi w skali roku), sięgający aż 99,9 proc.

W Office 365 Business Premium, poza znanymi aplikacjami Office znajdą się dodatkowe usługi, jak:

  • OneDrive dla Firm - wirtualny dysk o pojemności 1 TB, w którym można gromadzić i bezpiecznie przechowywać wszystkie firmowe dokumenty oraz umowy,
  • SharePoint - który usystematyzuje wykresy, tabele i zestawienia oraz pomoże zebrać pracę kilku osób w jednym miejscu,
  • Teams, czyli wyjątkowe narzędzie do pracy w zespole, śledzenie i wprowadzanie zmian online, chat, a także kalendarz spotkań

 

To tylko niektóre dodatkowe elementy, z których skorzystają subskrybenci Office 365 Business Premium.


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Aktywny Kabel Optyczny HDMI
23 kwietnia 2019
Active Optical Cable (AOC) to technologia okablowania wykorzystująca światłowód do przedłużenia sygnału HDMI. Korzyścią takiego...

Inno3D GTX 1650 TWIN X2 OC oraz COMPACT
23 kwietnia 2019
Inno3D przedstawia nowego członka rodziny GTX, bazującej na architekturze Turing. Dziś na rynku debiutuje karta GTX 1650 w dwóch wersjach –...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto