A A A

Microsoft rezygnuje z ostatnich ikon pochodzących z Windowsa 95

7 maja 2021, 14:30
Firma planuje wreszcie odświeżyć najbardziej wiekowe ikony Pulpitu.
Microsoft rezygnuje z ostatnich ikon pochodzących z Windowsa 95

To już prehistoria

Choć interfejs systemów operacyjnych Microsoftu od początku XXI wieku został mocno usprawniony, do dziś możemy spotkać ikony wywodzące się jeszcze z czasów Windowsa 95. Część z nich wymieniono przy okazji zeszłorocznej aktualizacji. W tym roku Microsoft ostatecznie chce rozprawić się z ostatnią partią zapomnianych od dawna grafik.

 

Wielkie zmiany

Microsoft wprowadził w marcu 2020 roku paczkę ikon systemowych takich jak Kosz, Ten komputer czy odnowiony Menedżer sieci. Teraz czas na podmianę dużo rzadziej wykorzystywanych piktogramów z katalogu Shell32.dll, które możemy ustawić dla dowolnego folderu. Użytkownicy wersji testowej OS-a znaleźli nawet wczesne pliki z nowymi symbolami we wspomnianym folderze. Część obrazków wciąż się nie zmieniła, ale do premiery aktualizacji wciąż jest jeszcze sporo czasu.

Więcej szczegółów, w tym również inne zmiany wizualne, poznamy wkrótce. Według plotek, Microsoft najprawdopodobniej zaprezentuje nowy wygląd systemu już w przyszłym miesiącu na oficjalnej konferencji. Wprowadzająca zmiany aktualizacja ma natomiast ukazać się jeszcze w październiku. Zmian będzie naprawdę sporo, przeprojektowany zostanie też m.in. pasek zadań, menadżer plików oraz centrum akcji.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Xiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto