A A A

Microsoft rezygnuje z ostatnich ikon pochodzących z Windowsa 95

7 maja 2021, 14:30
Firma planuje wreszcie odświeżyć najbardziej wiekowe ikony Pulpitu.
Microsoft rezygnuje z ostatnich ikon pochodzących z Windowsa 95

To już prehistoria

Choć interfejs systemów operacyjnych Microsoftu od początku XXI wieku został mocno usprawniony, do dziś możemy spotkać ikony wywodzące się jeszcze z czasów Windowsa 95. Część z nich wymieniono przy okazji zeszłorocznej aktualizacji. W tym roku Microsoft ostatecznie chce rozprawić się z ostatnią partią zapomnianych od dawna grafik.

 

Wielkie zmiany

Microsoft wprowadził w marcu 2020 roku paczkę ikon systemowych takich jak Kosz, Ten komputer czy odnowiony Menedżer sieci. Teraz czas na podmianę dużo rzadziej wykorzystywanych piktogramów z katalogu Shell32.dll, które możemy ustawić dla dowolnego folderu. Użytkownicy wersji testowej OS-a znaleźli nawet wczesne pliki z nowymi symbolami we wspomnianym folderze. Część obrazków wciąż się nie zmieniła, ale do premiery aktualizacji wciąż jest jeszcze sporo czasu.

Więcej szczegółów, w tym również inne zmiany wizualne, poznamy wkrótce. Według plotek, Microsoft najprawdopodobniej zaprezentuje nowy wygląd systemu już w przyszłym miesiącu na oficjalnej konferencji. Wprowadzająca zmiany aktualizacja ma natomiast ukazać się jeszcze w październiku. Zmian będzie naprawdę sporo, przeprojektowany zostanie też m.in. pasek zadań, menadżer plików oraz centrum akcji.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto