A A A

Microsoft wydał testową wersję Teams na Linuksa

11 grudnia 2019, 13:35
Microsoft udostępnił próbną wersję aplikacji Teams dla systemu Linux. Czy to próba przed specjalnym wydaniem pakietu Office?
Microsoft wydał testową wersję Teams na Linuksa

Pakiet biurowy Microsoftu przez długie lata, pomimo licznych próśb użytkowników, nie doczekał się wersji przeznaczonej dla systemu Linux. Wygląda jednak na to, że wkrótce sytuacja może ulec zmianie. Pierwszym światełkiem w tunelu jest aplikacja Teams, udostępniona wczoraj (10 grudnia) użytkownikom Linuksa przez giganta z Redmond. To specjalny komunikator konkurujący ze Slackiem, przystosowany do zarządzania przedsiębiorstwami. Jest on składową  jednej z edycji pakietu Office 365.

Publikacja programu odbyła się w dość nietypowy sposób – został on odkryty na serwerach Microsoftu przez jednego z użytkowników; nie było żadnego oficjalnego ogłoszenia ze strony firmy. Dopiero po kilku dniach (10 grudnia) gigant skomentował sytuację i odniósł się do niej na swoim blogu, określając program jako „pierwszą aplikację pakietu Office na Linuksa".

Sprawę skomentował też przedstawiciel fundacji Linux – wyraził radość z tego, że „Microsoft uznał, że zarówno firmy, jak i instytucje edukacyjne korzystają z Linuksa". Czy to znak, że nowo nawiązana przyjaźń między firmami się na tym nie skończy? Czas pokaże.

fot. Microsoft

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto