A A A

Mojo Vision chce stworzyć soczewki korzystające z AR

17 stycznia 2020, 11:40
Soczewka wyposażona w matrycę, bez dużego akumulatora i do tego zapewniająca komfort użytkowania? Plany Mojo Vision są bardzo ambitne...
Mojo Vision chce stworzyć soczewki korzystające z AR

Firma Mojo Vision ogłosiła, że pracuje nad soczewkami wyposażonymi w ekran rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality, AR). Urządzenia obok korygowania wady wzroku mają mieć też czujnik ruchu, nadajnik radiowy oraz matrycę światłoczułą o rozdzielczości 14 tysięcy ppi. Taka wartość byłaby niezbędna, żeby wyeliminować widoczność pikseli.

Pomysł brzmi ambitnie, ale już widać, że jego realizacja może sprawić firmie wiele problemów. Pierwsza trudna kwestia to zasilanie konstrukcji. Stworzony prototyp ma monochromatyczny ekran i wymaga zewnętrznego procesora oraz układu zasilania. Choć twórcom udało się zgromadzić w czasie zbiórek około 108 milionów dolarów na rozwój projektu, to kwota ta może się okazać niewystarczająca przy wszystkich potencjalnych problemach.

A pozostają też takie kwestie jak zmęczenie oka użytkownika podczas korzystania z wynalazku. Teoretycznie wbudowany ekran mógłby pozwolić na wyświetlanie w tle dodatkowych informacji czy nawet włączyć przybliżenie do obserwacji odległych obiektów, powstaje jednak pytanie, przez ile godzin będzie to komfortowe.

Na cały projekt trzeba więc na razie patrzeć ze sporym dystansem.

fot. Mojo Vision


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto