A A A

Monitory Samsung z certyfikatem VESA DisplayHDR

3 stycznia 2018, 14:30
Organizacja Video Electronics Standards Association (VESA) po wykonaniu rygorystycznych testów przyznała monitorom CHG90 oraz CHG70 certyfikat DisplayHDR 600.
Monitory Samsung z certyfikatem VESA DisplayHDR

W tym roku VESA, międzynarodowa organizacja non-profit, która zajmuje się ustanawianiem obowiązujących na rynku norm interfejsu dla ekranów, wyznaczyła standard DisplayHDR. Certyfikat ten określa jakość HDR, w tym parametry, takie jak jasność, gamut (przestrzeń) barw, głębia bitowa czy czas narastania sygnału. Obejmuje również trzy poziomy jakości (DisplayHDR 400, 600, 1000). Oznaczenie DisplayHDR 600 świadczy o tym, że jakość wyświetlanych obrazów HDR jest wysoka nawet w jasnych pomieszczeniach.

Uzasadniając decyzję przyznania monitorowi CHG90 certyfikatu DisplayHDR 600, VESA powołuje się na zwiększony, w porównaniu do standardowych monitorów współczynnik kontrastu (3000:1), lepsze odwzorowanie barw i ogólną dynamikę wyświetlania dzięki wykorzystaniu HDR. Wkrótce powinno stać się to standardem na rynku. Certyfikat potwierdza, że monitor CHG90 i CHG70 zapewnia graczom i innym użytkownikom optymalną jakość wyświetlania obrazu.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto