A A A

Monitory Samsung z technologią Radeon FreeSync 2

12 czerwca 2017, 13:30
Firma Samsung wprowadza pierwsze na świecie ekrany z technologią Radeon FreeSync 2 – ultra-szeroki, 49-calowy model CHG90 oraz 27- i 32-calowe monitory CHG70.
Monitory Samsung z technologią Radeon FreeSync 2

Technologia FreeSync 2 została zapowiedziana w trakcie styczniowych targów CES 2017 i reprezentuje milowy krok na drodze do całkowicie płynnej gry i kolejnego poziomu wierności odwzorowania obrazu poprzez zaawansowaną obsługę pikseli, czyli drogi otwartej dla graczy na całym świecie. Dzięki niej możliwa jest rozgrywka w trybie HDR (High Dynamic Range) od razu po podłączeniu i bez konieczności konfigurowania ustawień w oprogramowaniu lub wyświetlaczu.

Dzięki technologii FreeSync 2 monitory te łączą płynną, pozbawioną zacięć i rozdarć animację o niskich opóźnieniach z obrazem o wysokiej jasności i kontraście, znakomitych poziomach czerni oraz wsparciem dla szerokiego gamutu tonalnego. Dzięki temu treści zmasterowane w HDR są wyświetlane z dwukrotnie większymi zakresami kolorów i jasności niż w przypadku standardu sRGB.

To, co dotychczas było zarezerwowane dla telewizji i wielkoformatowych ekranów, staje się udziałem monitorów CHG90 i CHG70, które dzięki integracji technologii HDR odwzorowują realistyczny, szczegółowy i pełny kolorów obraz. To dzięki temu gry mogą wyglądać dokładnie tak, jak deweloperzy tego chcieli, a jakość wizualna oraz rozgrywka być jeszcze lepsza za sprawą ostrzejszego kontrastu i żywszych kolorów.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa klawiatura od Cooler Mastera
22 listopada 2017
Nowa klawiatura mechaniczna MasterKeys MK750 w założeniu ma być najbardziej zaawansowanym mechanikiem od Cooler Mastera. Producent wprowadził...Szerokopasmowa telewizja Ultra HD
22 listopada 2017
Firmy LG U+ i Huawei z sukcesem zakończyły przedrynkowe testy pierwszej telewizji umożliwiającej przesyłanie sygnału telewizyjnego w...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto