A A A

Monitory Samsung z technologią Radeon FreeSync 2

12 czerwca 2017, 13:30
Firma Samsung wprowadza pierwsze na świecie ekrany z technologią Radeon FreeSync 2 – ultra-szeroki, 49-calowy model CHG90 oraz 27- i 32-calowe monitory CHG70.
Monitory Samsung z technologią Radeon FreeSync 2

Technologia FreeSync 2 została zapowiedziana w trakcie styczniowych targów CES 2017 i reprezentuje milowy krok na drodze do całkowicie płynnej gry i kolejnego poziomu wierności odwzorowania obrazu poprzez zaawansowaną obsługę pikseli, czyli drogi otwartej dla graczy na całym świecie. Dzięki niej możliwa jest rozgrywka w trybie HDR (High Dynamic Range) od razu po podłączeniu i bez konieczności konfigurowania ustawień w oprogramowaniu lub wyświetlaczu.

Dzięki technologii FreeSync 2 monitory te łączą płynną, pozbawioną zacięć i rozdarć animację o niskich opóźnieniach z obrazem o wysokiej jasności i kontraście, znakomitych poziomach czerni oraz wsparciem dla szerokiego gamutu tonalnego. Dzięki temu treści zmasterowane w HDR są wyświetlane z dwukrotnie większymi zakresami kolorów i jasności niż w przypadku standardu sRGB.

To, co dotychczas było zarezerwowane dla telewizji i wielkoformatowych ekranów, staje się udziałem monitorów CHG90 i CHG70, które dzięki integracji technologii HDR odwzorowują realistyczny, szczegółowy i pełny kolorów obraz. To dzięki temu gry mogą wyglądać dokładnie tak, jak deweloperzy tego chcieli, a jakość wizualna oraz rozgrywka być jeszcze lepsza za sprawą ostrzejszego kontrastu i żywszych kolorów.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Jak dobrać chłodzenie dla CPU?
25 czerwca 2017
Pokaźne portfolio akcesoriów firmy Zalman obejmuje sporą ilość coolerów zaprojektowanych z myślą o procesorach AMD i Intela w komputerach...Tablety marki KODAK wkrótce w Polsce
24 czerwca 2017
Firma ARCHOS wraz z Eastman Kodak Company, wprowadzają na europejski rynek serię tabletów KODAK. Modele dostępne będą w dwóch wariantach...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto