A A A

Mozilla wprowadza SmartBlock 2.0

16 lipca 2021, 13:50
Firefox łączy ochronę przed śledzeniem z funkcją pozwalającą logować się za pomocą konta Facebooka.
Mozilla wprowadza SmartBlock 2.0

Tylko zaloguj

Zaprezentowana kilka dni temu 90. wersja Firefoksa zawiera kilka usprawnień. Najważniejszym z nich jest technologia SmartBlock 2.0.

Wielu użytkowników loguje się do serwisów internetowych używając konta Facebooka, dzięki czemu nie trzeba zakładać oddzielnego konta. Dotychczas jednak niektóre mechanizmy zapobiegające śledzeniu blokowały w przeglądarkach skrypty Facebooka umieszczone na zewnętrznych witrynach. Słusznie zakładano przy tym, że mają one możliwość sprawdzania aktywności użytkowników.

Idea była szczytna, ale, technologie takie wykluczały równocześnie logowanie się przez Facebooka, które dla wielu internautów jest najwygodniejszą opcją rejestracji. SmartBlock 2.0 rozwiązuje ten problem. Funkcja ta nadal blokuje skrypty portalu społecznościowego, ale w chwili, w której użytkownik rejestruje się poprzez konto na Facebooku... skrypty zostają na chwile odblokowane, by tuż po rejestracji znów zostać wyłączone przez przeglądarkę. W praktyce oznacza to, że w Firefoksie 90 użytkownik może korzystać z szybkiego logowania dzięki Facebookowi, a równocześnie nie martwić się o swoją prywatność.

 

Trochę szybciej

To nie jedyna nowa funkcja, którą chwali się Firefox 90. Przeglądarka pozwoli również dodać wyjątki do trybu „tylko HTTPS". Firefox 90 i 89 są przy tym szybsze od poprzedników o 10–30% (według danych zaprezentowanych przez Mozillę).

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto