A A A

Mozilla wprowadza SmartBlock 2.0

16 lipca 2021, 13:50
Firefox łączy ochronę przed śledzeniem z funkcją pozwalającą logować się za pomocą konta Facebooka.
Mozilla wprowadza SmartBlock 2.0

Tylko zaloguj

Zaprezentowana kilka dni temu 90. wersja Firefoksa zawiera kilka usprawnień. Najważniejszym z nich jest technologia SmartBlock 2.0.

Wielu użytkowników loguje się do serwisów internetowych używając konta Facebooka, dzięki czemu nie trzeba zakładać oddzielnego konta. Dotychczas jednak niektóre mechanizmy zapobiegające śledzeniu blokowały w przeglądarkach skrypty Facebooka umieszczone na zewnętrznych witrynach. Słusznie zakładano przy tym, że mają one możliwość sprawdzania aktywności użytkowników.

Idea była szczytna, ale, technologie takie wykluczały równocześnie logowanie się przez Facebooka, które dla wielu internautów jest najwygodniejszą opcją rejestracji. SmartBlock 2.0 rozwiązuje ten problem. Funkcja ta nadal blokuje skrypty portalu społecznościowego, ale w chwili, w której użytkownik rejestruje się poprzez konto na Facebooku... skrypty zostają na chwile odblokowane, by tuż po rejestracji znów zostać wyłączone przez przeglądarkę. W praktyce oznacza to, że w Firefoksie 90 użytkownik może korzystać z szybkiego logowania dzięki Facebookowi, a równocześnie nie martwić się o swoją prywatność.

 

Trochę szybciej

To nie jedyna nowa funkcja, którą chwali się Firefox 90. Przeglądarka pozwoli również dodać wyjątki do trybu „tylko HTTPS". Firefox 90 i 89 są przy tym szybsze od poprzedników o 10–30% (według danych zaprezentowanych przez Mozillę).

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...

Pytania do gigantów
24 października 2021
Amerykańskie Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów (CFPB) chce wiedzieć, jak firmy technologiczne gromadzą i wykorzystują dane finansowe...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto