A A A

Muzyka na kartach pamięci zamiast CD

30 lipca 2010, 13:13
Muzyka na kartach pamięci zamiast CD

Szóstego sierpnia, 6 albumów polskich i zagranicznych gwiazd zostanie wydanych w formacie FLASH MUSIC na cyfrowym nośniku przyszłości.

Jedyny producent pamięci komputerowych w Europie, polska firma Wilk Elektronik SA wraz z wytwórniami Universal Music Polska i Magic Records zaprezentował markę FLASH MUSIC. Jest to muzyka zapisana na popularnej karcie pamięci microSD marki GOODRAM.

- Uwolnij muzykę, to hasło promujące muzykę na kartach pamięci – wyjaśnia Wiesław Wilk, prezes Wilk Elektronik SA – i tak też jest w rzeczywistości, muzykę na karcie pamięci możemy wziąć ze sobą gdziekolwiek chcemy. Brak zabezpieczeń DRM pozwala na swobodne odtwarzanie tej samej karty w telefonie komórkowym, odtwarzaczu MP3, kinie domowym, czy sprzęcie car-audio. Albumy FLASH MUSIC są także idealnym rozwiązaniem dla użytkowników mobilnych komputerów, w których kosztem mobilności i minimalizacji nie znalazło się miejsce na optyczny napęd CD/DVD, jak np. netbooki, czy tablety.

Piosenki zostały zapisane w formacie MP3, w najwyższej jakości 320kbps. Każdy z sześciu albumów wydanych w formacie Flash Music zapisany został na 2GB kartach pamięci GOODRAM. Trzy razy większa pojemność pozwoliła również na umieszczenie specjalnych dodatków, których nie ma na płycie CD. Dodatkowa, wolna przestrzeń na karcie pamięci GOODRAM może być dowolnie wykorzystana przez użytkownika np. w celu budowania prywatnych kolekcji dotyczących artysty.

Flash Music to nie tylko wydawnictwo albumów muzycznych na kartach pamięci. Już wkrótce sami użytkownicy będą mogli zadecydować, jaka muzyka pojawi się na kolejnych składankach Flash Music. Dzięki temu każdy będzie mógł zapisać się w historii polskiej muzyki, decydując o doborze piosenek do albumów Flash Music.

Podobnie jak wszystkie produkty GOODRAM, karty pamięci, na których nagrano albumy muzyczne, objęte są wieczystą gwarancją. Sugerowana cena detaliczna: do 44 złotych.

Lista albumów, które 6 sierpnia ukażą się w formacie FLASH MUSIC:
1. KOMBII – O MIŁOŚCI
2. URSZULA – DZIŚ JUŻ WIEM
3. TIËSTO – KALEIDOSCOPE
4. SCHILLER – ATEMLOS
5. SIMPLY RED – SONGS OF LOVE
6. RÓŻNI WYKONAWCY - FLASH MUSIC SUMMER HITS


PC Format
Tagi: muzyka
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Microsoft Edge w nowym wydaniu
3 kwietnia 2020
Koncern z Redmond poprawił sposób przewijania w swojej przeglądarce. Jednocześnie firma przyznaje się do kilku błędów.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto