A A A

Nagranie z samobójstwa wciąż krąży po TikToku

8 września 2020, 13:50
Autorzy serwisu mają spory problem z drastycznym materiałem.
Nagranie z samobójstwa wciąż krąży po TikToku

 

Filmik po usunięciu wciąż pojawia się w serwisie

 

Twórcy TikToka boleśnie przekonali się o tym, że wszystko, co raz trafi do internetu, pozostaje tam już na zawsze. Nagranie obrazujące samobójstwo  młodego Amerykanina z Mississippi wciąż krąży po sieci. Pierwotnie drastyczna scena postrzału z pistoletu była transmitowana na żywo za pośrednictwem Facebooka. Moderatorzy serwisu szybko się z nim uporali, ale materiał powrócił na TikToka.

Choć cenzura serwisu wciąż blokuje materiał, podjęte próby przypominają walkę z wiatrakami. Grupka trolli już dawno skopiowała nagranie i wciąż je udostępnia. Wielu użytkowników serwisu z czystej ciekawości poszukuje go wręcz celowo, co przyczynia się do wzrostu jego popularności i jeszcze większej szansy, że ukaże się kolejnym osobom.

 

Oszukać sztuczną inteligencję

 

Teoretycznie przywrócenie zablokowanej treści nie powinno być to możliwe, bo algorytm serwisu powinien rozpoznawać niepożądany materiał i uniemożliwiać jego przywrócenie. Robiący sobie z tego żarty użytkownicy działają jednak dość perfidnie, wycinając z większej całości samą scenę samobójstwa i umieszczając w środku różnych, potencjalnie niewinnych filmików na różne tematy. Jak się okazuje, taka sztuczka pozwala łatwo oszukać filtrujący treści algorytm, a kopie znikają dopiero po ich zgłoszeniu.

Moderatorzy TikToka wydają się bezradni i apelują do użytkowników o powstrzymanie się przed celowymi próbami odnalezienia nagrania. Dużo skuteczniejsze od wezwań do rozsądku okaże się jednak dopiero poprawienie algorytmu, co może być dość czasochłonne.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto