A A A

Należy jak najszybciej aktualizować dyski WD

9 stycznia 2018, 16:05
Jak możemy przeczytać w serwisie Zaufana Trzecia Strony, powołując się na badania Jamesa Bercegay'a z firmy Gulftech, dyski sieciowe marki Western Digital są bardzo słabo zabezpieczone i należy je jak najszybciej zaktualizować.
Należy jak najszybciej aktualizować dyski WD

Bercegay przeanalizował oprogramowanie WD My Cloud w ostatniej wersji 2.30.165. Jego badania wykazały, że posiada ono liczne luki w zabezpieczeniach, które mogą stanowić furtkę dla cyberprzestępców do przejęcia kontroli nad zawartością dysków. Jest to zaskakująco proste, ponieważ aby wykasować całą zawartość dysku wystarczy zalogować się do panelu administratora używając danych: login: mydlinkBRionyg i hasło: abc12345cba.

Niebezpieczna może okazać się także jakakolwiek strona internetowa, która zawiera zaledwie jedną linijkę złośliwego kodu. Wszystkim użytkownikom dysków WD My Cloud, ze względów bezpieczeństwa zaleca się więc natychmiastowe odłączenie urządzeń od sieci, a przed kolejnym użyciem należy zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Jak zapewnia producent, jest ono odpowiednio zabezpieczone i nie posiada już żadnych luk - czytamy w serwisie Zaufana Trzecia Strona.

Oto lista zagrożonych urządzeń:

WD My Cloud Gen 2
WD My Cloud PR2100
WD My Cloud PR4100
WD My Cloud EX2
WD My Cloud EX4
WD My Cloud EX2100
WD My Cloud EX4100
WD My Cloud DL2100
WD My Cloud DL4100

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto