A A A

Netflix testuje zmienną prędkość odtwarzania

29 października 2019, 07:45
Pierwsi użytkownicy smartfonów mogą wypróbować działanie funkcji spowalniającej lub przyspieszającej odtwarzanie filmów.
Netflix testuje zmienną prędkość odtwarzania

Przedstawiciele serwisu Netflix poinformowali, że wybrani użytkownicy usługi streamingowej mogą skorzystać z eksperymentalnej funkcji, która pozwala spowolnić bądź przyspieszyć materiał wideo oglądany na urządzeniach przenośnych.

Takie udogodnienie jest oferowane na razie tylko osobom korzystającym ze smartfonów działających pod kontrolą Androida. Po raz pierwszy dało się o nim przeczytać kilka dni temu w serwisie Twitter; obecnie szefowie Netfliksa oficjalnie potwierdzili doniesienia, zaznaczając równocześnie, że ich portal bez przerwy prowadzi testy rozmaitych funkcji – a wiele z nich ostatecznie nigdy nie jest udostępniana.

Uczestnicy testów mogą włączać opcję spowolnienia prędkości do 0,5x lub 0,75x albo przyspieszania szybkości 1,25x lub 1,5x.

Wątpliwości związane z nową funkcją zgłasza część osób związanych z branżą rozrywkową. Przykładowo Brad Bird, reżyser filmu „Iniemamocni" („The Incredibles"), napisał na Twitterze, że jest ona „kolejnym spektakularnie złym pomysłem, który ogranicza doświadczenia użytkowników związane z odbiorem filmu".

fot. Android PoliceAdam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


TikTok znika z Hongkongu
8 lipca 2020
Narzucone Hongkongowi przepisy dotyczące bezpieczeństwa państwowego spowodowały, że ByteDance wycofuje się z półautonomicznego regionu Chin.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto