A A A

Nie znikaj po zalogowaniu

16 grudnia 2020, 09:00
Jak znaleźć grafiki, które są wyświetlane podczas logowania w Windows 10?
Nie znikaj po zalogowaniu

Czy zdarzyło Ci się szukać na dysku twardym obrazków, które oglądasz podczas logowania się do Windows 10? Rozglądanie się za plikami JPG, GIF, PNG, TIF albo podobnymi nic nie daje.

Te grafiki jednak znajdują się w systemie. Aby do nich dotrzeć, uruchom Eksploratora plików, wydaj polecenie Widok i zaznacz pole Ukryte elementy:

W wierszu adresu wpisz ciąg:

%LocalAppData%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

i naciśnij klawisz [Enter] albo kliknij symbol strzałki zwróconej grotem w prawo:

Znajdziesz się w folderze, w którym zapisano wiele plików – żaden z nich jednak nie ma rozszerzenia sugerującego, że mógłby być obrazkiem:

Skopiuj wszystkie pliki do dowolnego katalogu i do ich nazw dodaj rozszerzenia JPG:

Teraz możesz już przeglądać grafiki wyświetlane m.in. na ekranie logowania i blokady, używając aplikacji takiej jak IrfanView albo FastStone Image Viewer. Zauważysz, że w przypadku części plików rozszerzenie JPG okazuje się niewłaściwe &ndash wystarczy je jednak zastąpić rozszerzeniem PNG:

Dodatkowe zestawy obrazów, pochodzące głównie z wyszukiwarki Bing, można pobrać z sieci po zainstalowaniu darmowej aplikacji Spotlight Wallpapers, rozpowszechnianej za pośrednictwem platformy Microsoft Store:

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto