A A A

Nowa seria komputerów Satellite A500

7 września 2009, 16:11
Nowa seria komputerów Satellite A500

Toshiba wprowadziła na rynek nową serię komputerów Satellite A500. Jej przedstawicielem jest model A500-136, który można już nabyć w Polsce.

Laptop zaopatrzony został w 16-calowy ekran Toshiba TrueBrite w formacie 16:9 i pozwala wyświetlić obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Zastosowanie kinowego formatu matrycy pozwala na oglądanie filmów bez uciążliwych czarnych pasów na górze i na dole ekranu. Dla osób wolących jednak oglądać filmy na dużym ekranie, producent wyposażył komputer w złącze HDMI CEC, dzięki któremu można oglądać odtwarzane na komputerze filmy full HD bez utraty jakości obrazu oraz dziwięku. Ponadto złącze HDMI pozwala także w pełni wykorzystać technologię Regza Link, dzięki której osoby posiadające telewizor z tą funkcją mogą sterować oboma urządzeniami za pomocą jednego pilota.

Nowością w A500 jest touchpad z obsługą Multi-Touch, który sterowany jest...dwoma palcami. W komputerze znajduje się także napęd DVD Super Multi, czytnik najbardziej popularnych kart pamięci (5 w 1), 3 porty USB oraz port eSATA/USB, który może być wykorzystany do ładowania urządzeń przenośnych np. odtwarzaczy MP3 bez konieczności uruchamiania komputera. 

Laptop napędzany jest przez dwurdzeniowy procesor Intel Core 2 Duo T6500, współpracujący z 4 GB pamięci RAM, która może być rozszerzona do 8GB. Dane przechowywane są na 320 GB dysku twardym. Komunikację ze światem zewnętrznym zapewniają natomiast złącze gigabitowe, moduł łączności bezprzewodowej oraz Bluetooth.

Komputer dostępny jest za ok. 3200 złotych.


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto