A A A

Nowa wersja Windows Phone 7

18 kwietnia 2011, 13:43
Nowa wersja Windows Phone 7

Podczas drugiego dnia konferencji MIX11 w Las Vegas, Microsoft zaprezentował kolejną wersję systemu operacyjnego Windows Phone. Przedstawiono również możliwości wykorzystania HTML 5 w mobilnej wersji przeglądarki Internet Explorer 9.

W trakcie konferencji zapowiedziano również udostepnienie nowych wersji narzędzi Windows Phone Developer Tools. W związku z planowaną na ten rok premierą kolejnej wersji systemu Windows Phone, Microsoft udostepni programistom ulepszoną platformę narzędzi deweloperskich, która umożliwi tworzenie bardziej zaawansowanych gier i aplikacji. Zgodnie z zapowiedzią wiceprezesa firmy Microsoft odpowiedzialnego za rozwój tego produktu – Joe Belfiore’a - nowa wersja Windows Phone Developer Tools będzie dostępna już w maju tego roku.

Do najważniejszych zmian, dzięki którym deweloperzy będą mogli jeszcze lepiej wykorzystać możliwości oprogramowania i tworzyć bardziej nowoczesne gry i aplikacje należy zaliczyć:

  • Usprawnioną opcję pracy wielozadaniowej, która zapewni szybsze przełączanie aplikacji oraz umożliwi transfer dźwięku i plików w tle.
  • Wykorzystanie w szerszym zakresie potencjału Live Tiles (żywe, zmieniające się w czasie rzeczywistym kafelki), dzięki czemu użytkownicy uzyskają wygodniejszy dostęp do wszystkich ulubionych aplikacji, stron oraz kontaktów z poziomu ekranu głównego telefonu.
  • Deweloperzy  uzyskają dostęp do bibliotek  zyroskopu oraz kamery, co wpłynie na lepsze połączenie warstwy sprzętowej z elementami oprogramowania i wykorzystanie w aplikacjach elementów „rzeczywistości rozszerzonej”tzw. Augmented Reality

„Kolejna odsłona Windows Phone to efekt realizacji naszej długofalowej strategii która ma na celu zapewnienie deweloperom dostępu do najbardziej optymalnych możliwości programowania, a w konsekwencji – stworzenie ciekawszych i bardziej atrakcyjnych aplikacji jeszcze bardziej zintegrowanych z naszym systemem.” – powiedział Belfiore.

Od momentu wydania pierwszego zestawu narzędzi deweloperskich dla Windows Phone 7 ponad 38 000 deweloperów zarejestrowało się na Windows Phone Marketplace. Windows Phone 7 Developer Tools pobrano ponad 1,5 mln razy, co przełożyło się na 13 000 dostępnych obecnie gier i aplikacji.


Krzysztof Gudowski / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto