A A A

Nowa wersja iOS-a poprawi kontrolę rodzicielską

10 grudnia 2019, 13:55
Apple aktualizuje przed świętami oprogramowanie swoich urządzeń. Nowa wersja iOS-a najprawdopodobniej będzie dostępna 13 grudnia.
Nowa wersja iOS-a poprawi kontrolę rodzicielską

Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowej wersji systemu iOS, oznaczonej numerem 13.3. Wygląda na to, że nowa wersja systemu trafi do użytkowników przed świętami – prawdopodobnie już 13 grudnia. Na taką datę premiery wskazuje informacja wietnamskiego operatora telekomunikacyjnego, który napisał o zaplanowanej aktualizacji oprogramowania zegarka Apple Watch. To będzie wymagało zainstalowania niedostępnego iOS-a 13.3 do współpracy z iPhonem.

Wygląda na to, że zmian nie będzie wiele. O części z nich wiemy już dzięki testom beta. Ich zawartość sugeruje, że Apple poszerzy ustawienia związane z kontrolą rodzicielską. Pojawi się między innymi funkcja ograniczenia dostępu do kontaktów i połączeń, zarówno konwencjonalnych, jak i wykonywanych za pośrednictwem aplikacji FaceTime. Możliwa będzie też blokada wysyłania wiadomości. Zmiany te mają pozytywnie wpłynąć na koncentrację młodzieży w czasie zajęć.

To jednak nie koniec zmian – Apple pracuje również nad poprawą zabezpieczeń. Zaktualizowane zostaną między innymi klucze bezpieczeństwa FIDO2, wykorzystywane przy logowaniu. Z mniej istotnych szczegółów użytkownik będzie mógł wyłączyć też widoczność naklejek memoji na klawiaturze – jak widać, chyba nie każdy użytkownik „jabłek" je polubił.

Zmiany będą dotyczyć także oprogramowania sterującego zegarkiem Apple Watch. Przed świętami czeka nas też aktualizacja oprogramowania do iPada oraz Apple TV. W tym ostatnim przypadku zmiany będą jednak bardziej kosmetyczne – firma poprawi podgląd kolejki filmów podczas odtwarzania.

fot. Apple


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

TMTG ma szefa
9 grudnia 2021
Kongresman Devin G. Nunes, członek komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, będzie zarządzać firmą Trump Media & Technology Group (TMTG).

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto