A A A

Nowa wersja iOS-a poprawi kontrolę rodzicielską

10 grudnia 2019, 13:55
Apple aktualizuje przed świętami oprogramowanie swoich urządzeń. Nowa wersja iOS-a najprawdopodobniej będzie dostępna 13 grudnia.
Nowa wersja iOS-a poprawi kontrolę rodzicielską

Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowej wersji systemu iOS, oznaczonej numerem 13.3. Wygląda na to, że nowa wersja systemu trafi do użytkowników przed świętami – prawdopodobnie już 13 grudnia. Na taką datę premiery wskazuje informacja wietnamskiego operatora telekomunikacyjnego, który napisał o zaplanowanej aktualizacji oprogramowania zegarka Apple Watch. To będzie wymagało zainstalowania niedostępnego iOS-a 13.3 do współpracy z iPhonem.

Wygląda na to, że zmian nie będzie wiele. O części z nich wiemy już dzięki testom beta. Ich zawartość sugeruje, że Apple poszerzy ustawienia związane z kontrolą rodzicielską. Pojawi się między innymi funkcja ograniczenia dostępu do kontaktów i połączeń, zarówno konwencjonalnych, jak i wykonywanych za pośrednictwem aplikacji FaceTime. Możliwa będzie też blokada wysyłania wiadomości. Zmiany te mają pozytywnie wpłynąć na koncentrację młodzieży w czasie zajęć.

To jednak nie koniec zmian – Apple pracuje również nad poprawą zabezpieczeń. Zaktualizowane zostaną między innymi klucze bezpieczeństwa FIDO2, wykorzystywane przy logowaniu. Z mniej istotnych szczegółów użytkownik będzie mógł wyłączyć też widoczność naklejek memoji na klawiaturze – jak widać, chyba nie każdy użytkownik „jabłek" je polubił.

Zmiany będą dotyczyć także oprogramowania sterującego zegarkiem Apple Watch. Przed świętami czeka nas też aktualizacja oprogramowania do iPada oraz Apple TV. W tym ostatnim przypadku zmiany będą jednak bardziej kosmetyczne – firma poprawi podgląd kolejki filmów podczas odtwarzania.

fot. Apple


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto