A A A

Nowa Zelandia: wypłaty w kryptowalucie

14 sierpnia 2019, 13:30
Nowa Zelandia stanie się pierwszym państwem, w którym zostaną zaakceptowane rozliczenia w kryptowalutach.
Nowa Zelandia: wypłaty w kryptowalucie

Pracownicy w Nowej Zelandii będą mogli otrzymywać wynagrodzenie w kryptowalutach, takich jak BTC (bitcoiny) - decyzję taką podjął Krajowy Departament Skarbowy (Inland Revenue Department, IRD).

Podatek dochodowy od zarobków będzie obliczany zgodnie z obowiązującą w Nowej Zelandii ustawą o podatku dochodowym z 2007 roku.

Pracodawcy mogą wypłacać wynagrodzenie w kryptowalucie wyłącznie osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę. Limitowana będzie także wysokość środków przekazanych jako „kryptopensja".

Wypłaty takie muszą być również przeliczane na określone waluty (pieniądze fiducjarne) według zasad giełdowych. Ma to uchronić pracowników przed sytuacją, w której otrzymają pensję wypłaconą w postaci podejrzanych, śmieciowych kryptowalut wraz z obietnicą, że kiedyś nabiorą one wartości rynkowej.

Orzeczenie IRD dotyczy wyłącznie pracowników pobierających wynagrodzenie. Osoby prowadzące działalność na własny rachunek nie będą mogły skorzystać z możliwości płacenia samym sobie w kryptowalutach.

Rozporządzenie (opublikowane 7 sierpnia) wchodzi w życie 1 września bieżącego roku na okres próbny (trzy lata).


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto