A A A

Nowe 4-rdzeniowe procesory procesory AMD APU

13 września 2013, 08:21
Nowe 4-rdzeniowe procesory procesory AMD APU

Firma AMD ogłosiła wprowadzenie do swojej tegorocznej rodziny procesorów klasy Elite Mobility kolejnego modelu. Akcelerowany, 4-rdzeniowy procesor AMD A4-1350 klasy Elite jest drugim procesorem APU z taką liczbą rdzeni w tej kategorii, którego szacowany pobór prądu w wielu typowych zastosowaniach wynosi 3 Waty lub jeszcze mniej.

Dzięki zapewnianiu małym, dotykowym oraz innym pojawiającym się na rynku formom urządzeń wysokiej jakości doznań z multimediów oraz grania w rozdzielczości HD, procesory APU klasy Elite Mobility stały się klasą same w sobie. Seria ta dostępna w dwu- i czterordzeniowych konfiguracjach łączy rdzenie procesora x86 „Jaguar” z kartą graficzną AMD Radeon HD Serii 8000 bazującą na architekturze Graphics Core Next. Oto najważniejsze parametry wydajnościowe rodziny procesorów AMD klasy Elite Mobility:

• Do 172% lepszy stosunek wydajności do zużywanej energii przez procesor oraz do 212% lepsza analogiczna relacja dla karty graficznej względem poprzedniej generacji ;

• Do 12 godzin działania na baterii w spoczynku ;

• Do 45% dłuższy czas pracy na baterii i niemal 5 razy wyższa wydajność karty graficznej niż w konkurencyjnych produktach .

Poza wyjątkowymi możliwości i cechami w zakresie wydajności procesor AMD A4-1350 został zaprojektowany nie tylko do obsługi multimediów oraz zadań obciążających kartę graficzną, ale również do wykorzystywania szeregu interfejsów użytkownika i opcji łączności, które wzmacniają doznania z korzystania z komputera. M.in.:

• Karta graficzna AMD Radeon z obsługą DirectX 11.1 – ciesz się wydajnością typową dla zewnętrznych kart graficznych, która zapewnia ostry i żywy obraz zdjęć, filmów i gier.

• Technologia AMD Dock Port – wykorzystaj do 4 zewnętrznych monitorów i synchronizuj z innymi urzędzeniami – wszystko poprzez jedno i to samo połączenie.

• Technologia AMD AllDay Power – pozostań z dala od gniazdka elektrycznego dzięki długiemu czasowi pracy na baterii.

• Technologia AMD Start Now – wybudzaj i wznawiaj ze stanu hibernacji w ciągu sekund.

Początek planowanych dostaw procesora AMD A4-1350 jest przewidziany na październik 2013 roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto